zaman rölesını devreden cıkaran kumanda şeması buyrun

Kumanda devresi kuracamda bu devreyi kuracam zaman rölesini devreden çıkartan yıldız üçgen banada lazım
Gecıkmeli kontak zaman rölesini devreden çıkarır

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Mustafa bey merhaba.bende sizden bir konuda yardım istiyorum.beş tane motoru bir veya iki zaman rölesi kullanarak sırayla çalıştırmak istiyorum ve bu sürekli olarak devir daim edecek.bunun kumandasını da çizer misiniz?teşekkürler
Kardeşim 5 motor kaç dakka aralıkla çalişip stop edecek kardeşim söylersen çizerim inşallah

Bir şey sorucam ustalarım o zaman servet 45 isimli üyenin zaman rölesi devre dışı bırakan çalışmayı paylaşmıştı o devre doğrumu ben çıktısını çıkarmıştım duruyor dediğinizden anlamadım ama neyese ben kontaktörlerin açık kapalısını bobin uçlarını ana kontakları biliyorum yani

Mustafa bey merhaba.bende sizden bir konuda yardım istiyorum.beş tane motoru bir veya iki zaman rölesi kullanarak sırayla çalıştırmak istiyorum ve bu sürekli olarak devir daim edecek.bunun kumandasını da çizer misiniz?teşekkürler
motorları kaç buton ile çalıstıracaksınız ?
ve motorlar ın çalışma sekli nasıl olacak
mesela starta basınca 3dk sonra 2. motor 2. motordan sonra 2 dakıka gecınce 3, motor
busekılde açıklarsanız daha net yardımcı olabılırım

Arkadaşlar soruları açık ve net sorarsanız yardımcı oluruz. mustafa ustada benım gibi tam nasıl çalişacak anlamamış sorular daha net olsun.

Merhaba, toplam 5 adet motor, bir start, bir stop, bir adet zaman rölesi kullanılacak.Start a basıldığı zaman birinci motor bir dk çalışacak devreden çıkacak bu sırada ikinci motor devreye girecek bir dk. çalışacak devreden çıkacak, 3-4-5. motorlar sırayla çalışıp devreden çıkacak.5. motor devreden çıktığı anda tekrar birinci motor devreye girecek bu şekilde stop butonuna basılıncağa kadar sistem çalışacak.sanırım bu açıklayıcı olmuştur.

Kardeşim 5 motor kaç dakka aralıkla çalişip stop edecek kardeşim söylersen çizerim inşallah
Merhaba, toplam 5 adet motor, bir start, bir stop, bir adet zaman rölesi kullanılacak.Start a basıldığı zaman birinci motor bir dk çalışacak devreden çıkacak bu sırada ikinci motor devreye girecek bir dk. çalışacak devreden çıkacak, 3-4-5. motorlar sırayla çalışıp devreden çıkacak.5. motor devreden çıktığı anda tekrar birinci motor devreye girecek bu şekilde stop butonuna basılıncağa kadar sistem çalışacak.sanırım bu açıklayıcı olmuştur.

motorları kaç buton ile çalıstıracaksınız ?
ve motorlar ın çalışma sekli nasıl olacak
mesela starta basınca 3dk sonra 2. motor 2. motordan sonra 2 dakıka gecınce 3, motor
busekılde açıklarsanız daha net yardımcı olabılırım

tek zaman rolesı ıle bu devre yapılamaz
tek zaman rolesı ıle ancak ıkı motorun kumandasını yapabılırsınız

buyrun ıstedıgınız devre anca bu ve benzerı yollarla mumkun

mrjn9P.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine