Zaman Rölesi Nasıl Bağlanır? Crouzet Mur3 Nasıl kullanılır?

BORACANLI

Üye
Selamlar

Elektrik - elektronik işiyle amatörce ilgileniyorum, elimde bir switch ve bunun kontrol ettiği bi selonoid valf var amacımız anahtara basılıp çekildikten sonra timer'ın aktif olması ve anahtar voltajı kesilince ayarladığımız sürede istediğimiz sürede selonoide elektrik vermesi.

Devreden istenenler;

-Anahtar devreyi tamamlarken timer hiçbir işlem yapmayacak, anahtardan gelen enerji kesildikten sonra timer selonoide bizim seçtiğimiz süre kadar enerji verecek.
-Anahtar kontaklarının açık-kapalı-açık olması ile timer aktif olacak.

Timer'ın 6 adet bağlantı noktası (A1,15,Y1) ve (18,16,A2) var ayrıca üzerinde fonksiyon seçici (A,H,B,C,D1,Ac,Bw) konumları ve zaman ayar noktaları var.

Galiba ihtiyacım olan şu fonksiyonun kullanımı ama bağlantı ile ilgili bilgi yok;
Function Ac : Timing after closing and opening of control contact

Timer'ın web sitesindeki açıklamalar PDF
https://i.kontrolkalemi.com/5/ndb2_eng.pdf

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla
Bora

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İlginiz için teşekkür ederim.

W fonksiyonu yok Bw fonksiyonu var bunlar aynı şeymi?

ürün tam olarak şuradaki mur3 DIN rail mounted electronic timers, Chronos 2 timers, 17.5 mm DIN rail mounting

Resimide bu
PH_88826115.jpg

haydar001 ' Alıntı:
Sana lazım olan Function Ac değil Function W özelliğidir. Uygulamasını yap çalışacaktır.

Gönderilen sayfada çok fazla fonksiyon var ancak benim timer'ın üzerinde yanlızca (A,H,B,C,D1,Ac,Bw) fonksiyonları var W fonsiyonu için nasıl bir bağlantı yapmam gerekiyor?

Tamam 10 fonksiyonlu MXR1'ile değiştiriyorum röleyi. Eğer mümkünse bağlantılar hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Çok teşekkür ederim ancak MXR1 malesef 12-14v aralığında çalışmıyormuş :-\ not bıraktım malzeme aldığım yer araştıracak konuyu

arkadaşlar mrba selam herkese haydar ben makina elekriğne kendimi geliştirmek istyorum yani tamır arıza vs diyelimki röle veya kondaktör yanlış bağaldık makianya ne gibi zarar verir çok pahalı makinalar cnc yani teşekurler

sağol haydar arkadaşım teşekurler ben bazan makina kumanda panosunda arzalı olduğu emin olduğumda bazı kontaktörleri vs değişltiryom ama nasıl eskisini sökunce not ederek yenisini aynı şekilde bağliyorum ama gel geleimki bide bilerek bilinçi şekilde bağalamak var inşllah burda bişeyler öreniriz sen bana elektirği istersen bende sana cnc programlamaısnı öretim sanada kolay gelsin iyi çalışmalar

arkadaşlar röle bağlarken A1 Şebeke A2 nötr A3 24 dcv 15 220 giriş 16ve18 çıkş değilmi? ben bi makinada kendim inceledimde böyle ferk etim yorumlarınız için teşekuler

Sayın borcanlı sorunu çözdünüzmü aynı işlemi bende arıyorum ?

arkadaşlar röle bağlarken A1 şebeke A2 nötr A3 24 dcv 15 220 giriş 16ve18 çıkş değilmi? ben bi makinada kendim inceledimde böyle ferk etim yorumlarınız için teşekuler

sistemde kullanacağın röleye göre değişir, ama sen diyorsun ki A1-A2 uçları dışında biraz saçmalamışsın ,yada Z.R göre yorum yapmışsın
aşağıda karacanın üretmiş olduğu çok fonksiyonlu zaman rölesi var

Bunun Üzerindeki L,N Besleme Gerilimi Yani 220VAC uygulanır , Rölenin Üst Tarafında 1-2-3 Diye konumlandırılmış kontaklar bulunur bunlar zaman rölemizin normalde açık,normalde kapalı olduğunu gösteren yönlerdir.
B1 ve B2 Kontakları ise Besleme Gerilimini Yere değişir vaziyette kullanma biçimidir,
B1-B2(VAC): 24volt-12volt
B1-B2(VDC): (+) (-)

Saygılarla..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri