zaman gecikmeli ileri geri çalışan devre

shnsngl

Üye
arkadaşlar start butonuna basıldığında motor bir yönde çalışmaya başlıyacak 2.start butonuna bastığımızda motor duracak 10 saniye bekleyip ters yönde çalışacak.1.start butonuna bastığımızda motor duracak ve 10 saniye sonra eski yönde çalısmaya baslıyacak.

soru bu arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
buraya kadar yaptım da benim kafamı karıştıran konu ilk seferde ileri sürekli çalısıcak ama geri yönden dönerken 10 saniye bekleyipte çalışıcak yani S1 start butonunu hem sürekli hemde gecikmeli calısıcak sekilde nasıl yapıcaz?ya da baska bir yolu var mı?
1DLl6A.jpg

arkadaşlar start butonuna basıldığında motor bir yönde çalışmaya başlıyacak 2.start butonuna bastığımızda motor duracak 10 saniye bekleyip ters yönde çalışacak.1.start butonuna bastığımızda motor duracak ve 10 saniye sonra eski yönde çalısmaya baslıyacak.

soru bu arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum.
Guzel soru. Eve gidince kafa yorarim biraz

Aşağıdaki "benzer konular" eski konulara da göz at!

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri