Zaman ayarlı kümes kapısı

1 tavuk girerken diger tavukta cikabilir boyle bir sorunda var :)
İlk baş ta demiştim okuma dınız sanırım 2 kapı lı bir sistem ile halledilebilir çalışması ise
1 ve 2. Kapılar açılır Tavuklar dışarı çıkar
Tavuklar içeri gireceği zaman da 1 kapı kapı kapanır Tavuklar içeri girdim i 2 kapı kapanır 1 kapı açılır
Dışarda tavuk kaldıysa 1 kapıdan girer ve kapı kapanır 2. Kapı açılır dışarda kalan diye r tavuklar da kümese girmiş olur 2 kapı lı olması iyi olur ilki toplama alanı yapmak için kullanılır 2 kapıda içerdekinlerin dışarıya çıkması önlenir! !!!

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ben köyde yaşadım. Hava kararirken Hepsi toparlanıp girerler sadece kapisini kapatırız tavuklar cikmasin diye değil dışarıdan tilki vs. Girmesin diye...Hava kararip kumese girmeyen tavuk görmedim. Ama gece çatıdan hindi indirdiğimiz oldu. Zamaninda.

Merhaba,
Akşam kümese giren tavuk geri çıkmaz bu genel bir harekettir.Küçük iki lazer bariyer ile tavuklar içeri veya dışarı çıkışa göre sayılır.tavuk adedi belli olduğuna göre giriş veya çıkışa göre tavukların tamamı içeride veya dışarıda ise kapı ona göre hareket ettirilir.

ustalarım ben basit birşey istiyorum örneğin sabah 9 da açılsın akşam dokuzda kapansın sadece gece güvende olsun zaten 10 tavuk var :) herzaman başlarında olamıyorum o yüzden benim işimi kolaylaştırsın yeter tavukları saymaya gerek yok :) teşekkürler şimdiden

ustalarım ben basit birşey istiyorum örneğin sabah 9 da açılsın akşam dokuzda kapansın sadece gece güvende olsun zaten 10 tavuk var :) herzaman başlarında olamıyorum o yüzden benim işimi kolaylaştırsın yeter tavukları saymaya gerek yok :) teşekkürler şimdiden
Merhaba,
bir adet fototransistor 3-5 cm lik bir boru ile içine alınacak,uygun bir pot ile voltaj bölücü yapıp kapılardan birine veya opamp ile dengeye getirilip günışığını kontrol ile aç kapa yapılacak.Biraz zaman verirseniz şemasını da çizip vereceğim.

Merhaba,
Akşam kümese giren tavuk geri çıkmaz bu genel bir harekettir.Küçük iki lazer bariyer ile tavuklar içeri veya dışarı çıkışa göre sayılır.tavuk adedi belli olduğuna göre giriş veya çıkışa göre tavukların tamamı içeride veya dışarıda ise kapı ona göre hareket ettirilir.
ya bi tavuk lazerin onunden 2 kere gecerse ;) ?

Merhaba,
bir adet fototransistor 3-5 cm lik bir boru ile içine alınacak,uygun bir pot ile voltaj bölücü yapıp kapılardan birine veya opamp ile dengeye getirilip günışığını kontrol ile aç kapa yapılacak.Biraz zaman verirseniz şemasını da çizip vereceğim.
çok teşekkür ederim şimdiden

Astronomik zaman rölesi bu konuda işinizi görür şöyleki bu rölenin program ayarlarından hangi saatlerde çıkış vermesini istiyorsan ayarlayabilirsin. arkadaşın dediği gibi tavukları sayan elektronik bir devre akıllıca olur

Forum istatistikleri

Konular
128,122
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri