zaman ayarlı devre

metin20006

Üye
arkadaşlar kolay gelsin ben bir zaman ayarlı devre yapmak istiyorum devrenin özelliği 7gün 15 dk bir çalışacak sonraki 7gün 25 dk da bir çalışacak sonraki 7 gün 40 dk dabir sonraki 7 gün 70 dk bir çalışacak ve böle artarak gidecek minik bir zaman ayarlı devre yapmak yada yaptırmak istiyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

bu devre ile neyi kontrol edeceksin, çalışma süreleri hakkında daha detaylı bilgi verebilirmisin.

bu devre saat pili ile çalışacak ve minik bir motoru çalıştıracak sistem otamatik koku sipreylerine benziyor onun gibi çalışacak ama onlarda 3 kademe var 15 dk 30 dk ve60 dk gibi bunların ayarı manuel benim yapmak istediğim 3 aya zamanı peryodik olarak artırarak ayarlamak yardımlarınız için şimdiden tşk ederim

Hocam PLC ile uzun zaman geckmeleri yapılabiliyo.Ama tahminimce sen bunu elektronik devre il yapmak istiyosun.Valla uzun zaman gecikmesi turn-on-off devreleri RC zaman sabitesine göre yapılıyo.Bu gecikmeyi sağlıcak kondansatör faradlık olur.(Hatta birkaç)
Piyasada bunu bulamazsın bence.

sayın tugut yıldızak size özel mesaj yolladım bu konu ile ilgili sanırım gelmedi ********@hotmail.com burdan bana mesaj yollarsanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam PLC ile uzun zaman geckmeleri yapılabiliyo.Ama tahminimce sen bunu elektronik devre il yapmak istiyosun.Valla uzun zaman gecikmesi turn-on-off devreleri RC zaman sabitesine göre yapılıyo.Bu gecikmeyi sağlıcak kondansatör faradlık olur.(Hatta birkaç)
Piyasada bunu bulamazsın bence.

Rc devrelerinde sadece kondansatör değil direnç değişimide yapılabilir bunu dikkate alırsanız istediğiniz süreyi yakalama şansınız olabilir

Devre yapmaktan ziyade çok uygun fiyatlara haftalık aylık programlanabilir saatli röleler var.... yani.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri