Z Eksen Problemi

ben yardımcı olacağım inşallah :)

Ben X ekseni üzerinden anlatacağım sen devamını getirirsin :)

Şimdi anladığım kadarıyla. TB6560 sürücünüz de CLK+, CW+, EN+ pinlerini köprüleyip hepsine +5V gireceksin. Daha sonra CLK- pinini interface kartında XS pinine gireceksin. CW- pinini interface kartında XD pinine gireceksin. EN- pinini interface kartında XE pinine gireceksin.

Bu işlemleri Y ve Z eksenleri içinde yapacaksın aynı şekilde

Bu arada interface kartını 5v ile beslemen gerekiyor. Micro usb ve adaptör olmak üzere 2 farklı besleme seçeneği var kartta ama benim tavsiyem 5v Adaptör alıp besleme yapmak. Adaptörü bağlarken + - durumuna dikkat et. Ters bağlantı koruması var mı bilmiyorum o yüzden sıkıntı olmasın.

Linkini verdiğim pdf ile mach3 ayarlarını yaptığında çalışması lazım diye düşünüyorum :)

Şimdi fark ettim TB6560 şemasında CLK- CW- ve EN- için bir direnç kullanılması gerektiği yazıyor ama drenç bir ohm değeri verilmemiş

Ben X ekseni üzerinden anlatacağım sen devamını getirirsin :)

Şimdi anladığım kadarıyla. TB6560 sürücünüz de CLK+, CW+, EN+ pinlerini köprüleyip hepsine +5V gireceksin. Daha sonra CLK- pinini interface kartında XS pinine gireceksin. CW- pinini interface kartında XD pinine gireceksin. EN- pinini interface kartında XE pinine gireceksin.

Bu işlemleri Y ve Z eksenleri içinde yapacaksın aynı şekilde

Bu arada interface kartını 5v ile beslemen gerekiyor. Micro usb ve adaptör olmak üzere 2 farklı besleme seçeneği var kartta ama benim tavsiyem 5v Adaptör alıp besleme yapmak. Adaptörü bağlarken + - durumuna dikkat et. Ters bağlantı koruması var mı bilmiyorum o yüzden sıkıntı olmasın.

Linkini verdiğim pdf ile mach3 ayarlarını yaptığında çalışması lazım diye düşünüyorum :)
Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim. Ukalalık olarak algilamazsaniz bir sey açıklamak istiyorum. Ben daha önce tb6560 lari 24 volt ile besliyordum. Şimdi 5v ile mi beslemeliyim?

Merhaba. Dün akşam test etmeye çalıştım. Ama 5 volt veremedim. bu haliyle de çalışmadı. Bu arada hocam XN ye bir bağlantı yapmayacak mıyız?

bu arada aşağıdaki çizimi bulup denedim ama yine olmadı.

Ch0PKVe.jpg

Son olarak bu pdf buldum. Henüz denemedim. Sizde göz gezdirebilir misiniz.
http://darxton.ru/files/pdf/breakout/DXB-54.pdf

Senin ilk aldığın kartın bu sürücülerle olan bağlantısı nasıl onu paylaşır mısın ? Onda yola çıkarsak olur gibi. ama benim anlattığım şekilde 5V vermezsen olmazki zaten. Sinyal gönderememiş oluyorsun

Haftasonu evde degilim. Gelince tekrar deneyecegim. Ama benim eski bağlantılari dun uyguladim yemedi. Ben eski kart baglantilarinda 5v vermiyordum. Onun icin biraz garip geldi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri