Yumuşak yol verici ile rezistans sürmek

canerland

Üye
Merhaba

Yumuşak yol verici ile rezistans sürebilir miyiz acaba. Niyetim ssr gibi kontrolcü gibi kullanmak değilde rezistans ani yüklemeleri parazit yaratıyor hatta onu gidermek...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba

Yumuşak yol verici ile rezistans sürebilir miyiz acaba. Niyetim ssr gibi kontrolcü gibi kullanmak değilde rezistans ani yüklemeleri parazit yaratıyor hatta onu gidermek...
Yumuşak yolvericiler ilk yol alma anında demerajlı akımlar çeken yüklerin bu özelliğini kısıtlamak için kullanılır . Rezistans gibi ilk çalışma ve daha sonraki akımları arasında bir fark olmayan resistif özellikli yüklerde kullanılmasının bir gereği ve faydası yoktur.

Oto trafo (varyak) kullanmayı denedinizmi.

Merhaba

Merhabalar
Autonics rezistans için tristörlü yüksek akımlı sürücüleri var

cevaplar için öncelikle teşşekkürler trafo kullanmayı pek düşünmüyorum. Autonics için zaten ssr var aynı şey sanırım. Elimde olan umuşak yol vericiyi değerlendireyim demiştim. Ssr takacağız. 3fazlı ssr de dünya para olmuş. Sanırım tek faz 3 tane takacağım.

Tek Faz SSR kullanabilirsiniz. Yalnız harmoniği engellemek için zero crossing SSR almanız gerekir. Zero Cross SSR fazın sıfır noktasında tetikleme yaptıklarından parazite neden olmazlar.

cevaplar için öncelikle teşşekkürler trafo kullanmayı pek düşünmüyorum. Autonics için zaten ssr var aynı şey sanırım. Elimde olan umuşak yol vericiyi değerlendireyim demiştim. Ssr takacağız. 3fazlı ssr de dünya para olmuş. Sanırım tek faz 3 tane takacağım.

Merhabalar ssr ile tristörlü sürücü aynı şey değil ssr lerde max 40 a e kadar yük çekersin oda soğutmasını iyi yaparsan tristörlülerde ise yüksek akımlarda kullanabilirsin

Merhaba

Sizin için en uygunu power regülatör.Bunlar ile faz geçiş yada sıfır geçişkontrol yapmanızda mümkün ve enerji tasarrufuda sağlayabilirsiniz doğru kullanım ile.Ekonomik gücünüz ve kullanışlılık anlamında tercih için Bir çok markada bulabileceğiniz bir ürün.Ben şahsen tercih ettiğim iki marka vardır ısıtma kontrolünde.Autonıcs yada enda.Tavsiye isterseniz ENDA ERPA1 power regülatöre bakın.Pano içi raya monte edebileceğiniz 70 A e kadar seçeneği olan bir cihaz.Eğer enda tercih ederseniz enda modbus studio yuda pc'ye indirip kurun derim.Size uzaktan hertürlü kontrol imkanını da verecektir böylece. Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri