Yol vericiler ile ilgili

etuzuner

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Merhaba değerli üyeler,

Bu konuda yeni olduğum için sizlere bir konu hakkında soru sormak istedim. Elektrik bilgim zayıf olduğu için yol vericiler hakkında bilgim yok ama öğrenmeye çalışıyorum. Yeni başladığım firmada panolarda Telemecanique marka soft starter kullanılıyor. Her motor çalışmaya başladığında o cihazın üzerinde bir değer oluyor. 24.3, 34.6, 38.2 vb. gibi değerlerin birimleri yazmıyor. Duyduğum kadarıyla birkaç farklı değer döndürülebiliniyormuş yani cihazın üzerindeki değerleri ben seçiyormuşum. Bu doğru mudur? Eğer doğru değilse nasıl ayarlanıyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
dediğin değerler motorun kaç amper çektiğini gösteren değer olmasın

muratcyber ' Alıntı:

Sn. muratcyber, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Tam olarak bilmiyorum ama dediğiniz de olabilir. Peki başka ne gibi değerler döndürebiliniyor bu ekranda..?

Saygılar

etuzuner ' Alıntı:
muratcyber ' Alıntı:

Sn. muratcyber, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Tam olarak bilmiyorum ama dediğiniz de olabilir. Peki başka ne gibi değerler döndürebiliniyor bu ekranda..?

softcon dan bildiğim kadarıyla akım frekans eşikleri o ekranda gözükebilyor. ayrıca rampa zamanı hata yükseltme zamanı gibi birçok parametreyi ordan görebilirsiniz. Aman dikkat motor gücü =+250kw dan büyükse panonun kapağı kapalı ve içinde toz olmamasına özen gösterin çünkü tiristörler kısa devre olmuş gibi çalışıp trafonun canına okuyor!

Saygılar

selam telemekanigin servisine telefon et sana türkçe kullanma kılavuzu gönderirler olur biter kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri