Yeni Müstakil İki Katlı Dairenin Elektrik Tesisatı Nasıl Döşenir

Merhaba

Sgk cezası olabilir dikkat . ( inş çalışanları için )
Ev yakınlarında direk varmı ? yeni ev yerinde daha önce ev var mı idi !!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba

konu nerede idi nereye gitti .
her yönü ile ele almak gerekli .
elk planına göre elektik tesisatı döşenir
önce tesisatı döşersin sorun çıkar sökersin

Hayır Herhangi belgeye gerek yok sonradan bir şekilde belediyeden izin alınıp elektrik dağıtım şirketine başvurduktan sonra abonelik veriliyor
yeni binadan bahsediyorsunuz imar affının 2016 yılında yapılan yapıları kapsaması için genelge yayınlanmasını beklemen gerekiyor. belki de çok uzun (20-25 yıl gibi) bir süre bekleyeceksiniz.

yeni binadan bahsediyorsunuz imar affının 2016 yılında yapılan yapıları kapsaması için genelge yayınlanmasını beklemen gerekiyor. belki de çok uzun (20-25 yıl gibi) bir süre bekleyeceksiniz.
Bina 10 Yıl önce yapılmış gözüküyorsa belgelerde sorun yok yapan yapıyor

Merhaba arkadaşlar,

Evimin zili aşağıdan çalışmıyor. Kablo oksitlenmeden olabilir mi ? Bir ara açtım kazıdım kabloyu çalıştı, bir kaç gün sonra gene çalışmamaya başladı. Butondada oksitlenme olabilir mi ? Butonumu değiştirmem laızm ?

Merhaba arkadaşlar,

Evimin zili aşağıdan çalışmıyor. Kablo oksitlenmeden olabilir mi ? Bir ara açtım kazıdım kabloyu çalıştı, bir kaç gün sonra gene çalışmamaya başladı. Butondada oksitlenme olabilir mi ? Butonumu değiştirmem laızm ?
Butonu sök iki kabloyu birbine bağla eğer zil çalarsa butonu değiştir çalmazsa yaz başka ne yapacağını söyleyim büyük ihtimalle butondadır
eğer aynı zil yukarıdan çalışıyorsa geriye sadece çalışmayan yere bağlı buton veya kablosu kalıyor

Butonu sök iki kabloyu birbine bağla eğer zil çalarsa butonu değiştir çalmazsa yaz başka ne yapacağını söyleyim büyük ihtimalle butondadır
eğer aynı zil yukarıdan çalışıyorsa geriye sadece çalışmayan yere bağlı buton veya kablosu kalıyor
Hafta sonu deneyeyim. Dediginiz gibi bakayim. Duruma gore yazarım. Teşekkürler.

Merhaba Arkadaşlar sizden ricam amatörlerin anlayacağı şekilde ayrıntılarıyla anlatmanızdır hepinize teşekkür ederim.
Elektrik aboneliği yaptırmak için bir proje çizdirmen gerekli hazır bir proje bul ve projeye göre tesisatını çek aksi takdirde hem tesisatı çekerken sorun yaşarsın hemde abonelikte ve hatta varsa bir tanıdık proje nin üstündeki tarihi eski olarak attırırsan belediye de sana kolaylıkta sağlayabilir.Ama böyle uğraşacağına belediye ye gidip inşaat için gerekli belgeleri alsan elektrik içinde bir proje çizdirsen başın belki daha az ağrır.Bakarsın imar affı çıkmaz!Ben sakaryalıyım ve bizim köy de büyük şehire bağlandı artık.İnşaat için ruhsat gerekeceği için son iki yılda ev yaptıran yaptırdı yaptıramayan da inşaat temeli atarak.Ben bu evi büyük şehir yasasından önce yaptırdım diye beyanda bulundu.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri