Yeni Kurulan Firma için İşçi Almak mı? Yoksa Hisse Teklif Etmek mi?

arkadaşlar merhaba
yeni kurulan firma için eleman almada endoğru yöntem nedir?ülkemizde kurulan işletmelerde ortaklıklar uzun süre devam etmeden ayrılıkla sonuçlanıyor .işi yalnız yürütmekte iş sahibinin çalışma performansını düşürüyor yani yalnız çalışmakta zor oluyor.iş hayatında böyle zorluklarla karşılaştıktan sonra , nasıl çözüm üretebiliriz?bu konuda çözümleri olan , duygu ve düşünceleri olan arkdaşların paylaşımlarını bekliyorum.hem form daki arkadaşlardan işyeri olan veya işyeri kuracak olanlar bu konuda birikimlrini arttırmış olur.
kolay gelsin

ben sizin ne sorduğunuzu anlayamadım. slm

Patron sen ol. Yanında çalışacak elemanın maaşını düşük tut. Yapılan işten prim ver.

Küçük sermayeli firmalarda, aile içi ortaklıklar bile çok zor yürüyorken, başkalarıyla imkansız olur...
İşler iyiyken, firma para kazanıyorken değil de, zor zamanlarında ortaya çıkıyor ayrılıklar.

İşin durumuna göre birkaç kemik eleman (işinin ehli ve güvenilir) ve yardımcı elemanlar bence daha mantıklı.

Patron sen ol. Yanında çalışacak elemanın maaşını düşük tut. Yapılan işten prim ver.
Aynen katılıyorum, yönetim ortaklığından sakın. düşük ücret ver ama yapılan işten primi tatminkar tut. kolay gelsin

Maas + Prim bence de iyi bir yontem eleman calistiracaksaniz yani isci-usta-teknisyen ve belki muhendis gibi.

Orta yada buyuk isletmelerde yani rakamlar buyudugu zaman patronlar yada mudurler arasi hisse teklifi yada kar payi dagilimi daha mantikli gibi.

ne iş yapmayı düşünüyorsunuz

öncelikle sunu belirteyim işiniz ne olursa olsun kesinlikle işçinin hakkından çalmayın ancak elle tutulur sağlam adam bulmak da çok zor zaten iyi bir adamı kimse bırakmak istemez bulacagınız adam tavsiye üzerine almanızda yarar var gazete ve diğer ilanlar ile gelen kişlilere pek güvenilmiyor

işçinin yolunu yemeğini ssk pirimini maaşını kesinlikle 1 gün bile sektirmeyin gerekirse kredi çekin öyle ödeyin ssk pirimini maaşı üzerinden yatırın 3 kuruş para kazanacam diye hakkını yemeyin

bedava iş yapmayın eğer emeğinizi kurtarmıyorsa o işe girişmeyin tenik bilgi ve iş gücü satın alınabilir ama garantili işleri kaçırmayın iş büyük diye korkmayın

ayrıca patron dediğimiz kişi iş yerine işçiden erken gelip geç gitmeli ki düzen sağlansın düzeni bozmamaya gayret edin 1 saat geç gelenin maaşından kesin 1 saat mesaiyi ödeyin

unutmayın işçi 1 tanei gitse 1000 tane gelir ama aynısı sizin için de geçerli işçi bir işten çıksa 1000 iş bulur arkadaşların da dediği gibi kalifiye 3 4 kişi çekirdek kadro olarak bulunsun

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri