yeni kanunda ustalık belgesi nasıl alınıyor?

altaş

Üye
s.a arkadaşlar ;
ben mesleki açık öğretim lisesi elektrik -elektronik bölümünü bitirdim. bugün diplomamı aldım. ustalık belgesi almak istiyorum. mağlum bu konuyla ilgili her gün yeni bir kanun bişey çıkartıyorlar. şimdi ben meslek lisesi mezunu olarak ustası belgesi nasıl alırım ? ne yapmam lazım ?

Diplomanız var..başka belgeye gerek yok.

Diplomanız var..başka belgeye gerek yok.

eminmisiniz böyle mi oluyor ?
eskiden meslek lisesi mezunları çıraklık okulunda sadece sınava giriyorlar deniyordu şimdi bitirdiğin okul veriyor felan gibi şeyler duydum ???

bu gün çıraklık eğitim merkezine gittim . ustalık belgesi almak istediğimi söyledim. 4 yıllık sisitemde mezun olduğum için ve açık mesleki lise bitirdiğim için ustalık belgesini veremeyeceklerini söylediler ya ankaradan alacaz yada yüz yüze eğitm aldığım meslek lisesnden bu konuda bilgisi olan yok mu acaba ?????

slm altas abi.benim abimde elektrik tesisat bölümü açıkögretim 4yıllık lise bitirdi.ustalık belgesi almak için ugraşıyor sen nasıl çözdün bu durumu

slm altas abi.benim abimde elektrik tesisat bölümü açıkögretim 4yıllık lise bitirdi.ustalık belgesi almak için ugraşıyor sen nasıl çözdün bu durumu
teknik okul meslek lisesi meunları sadece sınava giriyorlar.slm

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri