iş makinesi takip ve kontrol projemden bir kaç kare

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
test amaçlı olarak şuan 1.5 aydır 3 ayrı iş makinesinde ve iki adet audi de denenmekte.

kepçedeki ağırlıktan mazottaki su seviyesine kadar görülebiliyor.
uzaktan durdurabilme ve tekrar çalıştırabilme.
giriş yapan operatorun parmak izine göre yetkilendirebilme
çarpışma,aşırı eğimli çalışma,yakıt çalınması,akü alarmları,sert fren,ani kalkma,gps veya gsm jammer tesbiti,park halindeyken taşınma çekilme veya sürüklenme, anten kablosu kesilmesi,sim kart sökülmesi,akü aşırı şarjı,uyduların kaybedilmesi,aşırı vibrasyon, belirlenmiş daire içinde çalışma izni gibi alarmlar vardır.

belirlenmiş bölge dışına çıkıldığında 60sn sonra araç durdurulur.otomatik olarak EMAIL,SMS ve programa gönderme yapmaktadır. kiralık araçlar için belirlenmiş bölge dışına çıkılmaması için geliştirdiğim sanal çit (geofencing) modu.

kontağı kapalı araçlar sarı,kontağı açık araçlar yeşil, offline olanlar gri, alarm olanlar kırmızı görükür.

yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Ekli dosyalar

• 20141217_161115.jpg
    20141217_161115.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 154
  • 20141220_200643.jpg
    20141220_200643.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 138
  • COOP HARİTA.jpg
    COOP HARİTA.jpg
    422.9 KB · Görüntüleme: 141
  • COOP HARİTA1.jpg
    COOP HARİTA1.jpg
    532.4 KB · Görüntüleme: 123
  • COOP HARİTA2.jpg
    COOP HARİTA2.jpg
    477.7 KB · Görüntüleme: 120
  • COOP HARİTA3.jpg
    COOP HARİTA3.jpg
    360.1 KB · Görüntüleme: 127
Eline sağlık MAIN_LOOP gayet güzel itinalı başarılı bir çalışma olmuş. Tebrik ederim.

Okuyabildiğim kadarı ile pic 18f852

isviçre çakısı gibi olmuş

pic18f8722. kullandım arkadaşlar. hafıza bakımından çok iyi 128K bellek var. i/o sayısıda çok geniş.

şimdi sırada çok küçük boyutlarda sadece takip yapacak bir cihaz daha var.binek araçlar için.

Sayin @MAIN_LOOP yazilim kisminda hangi dili kullaniyorsunuz assembly mi

C tabanli derleyici ise hangisi ccs c falan mi

Sunun icin soruyorum.c tabanli derleyicilerin bu tarz kopmlex devrelerde derlemeyi tam basaramadigina dair biseyler okumustum.var midir bunun asli astari.eger varsa nasil bir cozumu var

Sayin @MAIN_LOOP yazilim kisminda hangi dili kullaniyorsunuz assembly mi

C tabanli derleyici ise hangisi ccs c falan mi

Sunun icin soruyorum.c tabanli derleyicilerin bu tarz kopmlex devrelerde derlemeyi tam basaramadigina dair biseyler okumustum.var midir bunun asli astari.eger varsa nasil bir cozumu var

proton ile yazdım.

proton v3.5.5.5 mcu kodunu.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri