Yeni bir işe başladım..

elek

Profesyonel Üye
Bakım şefliği.İlk aşamada elimin altında neler olmalı.
İşverenden neler istemeliyim.
Bakım şefliğinde çalışmak ile şantiye şefliği arasında ne gibi ayrılıklar var.
Eleman yönetimi bakımından.

yenı ısın hayırlı olsun oncelıkle.Oncelıle ne tur bır ısletmenın bakımından sorumlu olaçaksın?,
Bakım konusunda en onemlı etken yedek parcadır.

Yazdığım mesaj çok kısaymış.Mesajım aşağıda.Oradan devam etmek lazım aslında:D
:D
Bu konu hakkında öncedende fikir alışverişi olmuştu.Ek olarakta açılan konuyu inceleyebilirsiniz.Yorumlara bir kez daha baktığımda sizinde yazınızı okudum.En sonunda 'klavye başında nasihat vermek çok kolay gördüğün gibi :D ' yazmışsınız.İş başa düştü yani.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ada-elektrik-bakim-sefi-yapar.html#post104499

öncelikle hayırlı olsun bakım şefi aslında bakım planları yapar fakat işletmeler nedense bu planlara uymak istemezler ben çalıştığım firmada sistemi oturtana kadar çok uğraştım eğer bakım planı yapabilirsen ve bakım elemanlarını bu sisteme dahil edebilirsen işin büyük kısmını halledersin

Sn. elek yeni işiniz hayırlı olsun..

bence ilk önce atelye raporlarını gözden geçirin.fabrikada yada işletmede ne tür arızalar çıkıyormuş ve hangi tür arızalar ne sıklıkla çıkıyor ve bu tür arızalara nasıl ve netür müdahale diliyor bunların istatistiğini çıkardıktan sonra çalışan ekibinizle bir durum değerlendirmesi yapın.Sayınm fikret yalçının dediği gibi en önemli sorununuz şu anda yedek malzeme sıkıntısı olacaktır.Malzeme olduktan sonra çalışmak isteyen bir ekiple beraber omuz omuza verdiğiniz zamanda iş yerinizde kolay kolay arıza çıkmayacaktır.

Hayırlı Olsun.
Vardiye size mi ait.
Vardiye yi elinde tutmanız.Birçok olası engeli aştırır.
Erp kullanmayı bilyorsanız çok iyi fakat.
Bakım asla bakım değildir.
Arızacı değilseniz?
Saygılarımı Sunarım

___

Eklemek istedim

Birinin özgürlüğünün bittiği yerde bir diğerinin ki başlar.
Jean-Jacques Rousseau

Müdürünüz varsa paylaşımcı olabilirsiniz....
Selamlar

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir bakım şefi olabilmen için üretimi aksatmaman gerekir, ilk yapacağın iş sıfatını bir kenara bırakıp mevcut makina veya sistemleri iyi tanıman gerekli , bunun için iş elbiseni giyip her önemli arızalarda elemanlarınla birlikte müdahale etmen, yani arıza olayını bizzat makina başında yaşaman gerekir.ayrıca makına veya sisteme ait teknik dökümanlarını arşivlemen elinin altında bulundurman bunları inceleyip teknik bilgini geliştirmen gerekir. Makina envanterini çıkartman,en hayati parçaları tesbit edip yedek parça stoğunu bulundurman gerekir.bakım şefliği çok hassas bir bölümdür,Elemanların disiplinli çalıması çok önemlidir,elemanlarınız size güvenmeli ve inanmalıdır.Bu konu oldukça geniştir uzun süre büyük firmalarda bakım şefi olarak çalışmış bir müh. olarak aklıma gelenleri belirtmek gereğini duydum hayırlı olsun,başarılar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,928
Son üye
welat karzan

Yeni konular

Geri