Yeni bir cnc step motor sürücüsü

quasimo

Üye
Konu olan step motor sürücüsü kullanılmış bir cnc YouTube - ‪CNC PCB‬‏

sürücünün malzemelerini 1 haftada ingiltereden getirtiyorum ve montajlayıp teslim ediyorum.

sürücü özellikleri:3a e kadar bipolar step motorlar kullanılabilir,akım koruması mevcuttur,1/8 mikro step e kadar mikrostep ayarlanabilir.12-35 volt arasında besleme yapılabilir.
3 eksen fiyatı 150 tl ilave her eksen +50 tl

cnc ler hakkında pek bi bilgim yok ama bı arkadasıma yardımcı olmak için soruyorum bu cnc motor cnc tezgahlarında kullanılan motorla es deger midir? bi proje yapılacak da cnc tezgah kurucaz..

tezgahtan kastınız nasıl bir tezgah?bu ürün hobby cnc ler için kullanılabilir,profesyonel tezgahlarda kullanamazsınız

yok profesyonel tezgah olmayacak tabi. amatörce deniyoruz şuan.. bi yazıcı makınesı var ona bağlamayı planlııoruz.ama ınternette falan hep hazır örneklerı var bn adım adım cnc hem öğrenmek hem denemek ıstıyorum...

Eğer motorlarınız bipolar ise bu motor sürücü uygundur,diğer aynı kategorideki sürücülere göre de daha hızlı motor sürebilmektedir

beyler be 3- 4 aydır araştırıyorum bu konuyu bitane yapmaya karar verdim kontrol kartı için yardımcı olabilecek varmı
nette bikaç tane buldum ama emin olamıyorum çalışırmı çalışmazmı diye bide karta uygun step motor hakkındada yardımcı olursanız sevinirim istanbulda ucuzunu nerden bulabilecegim hakkında
maksimusun , gebze myo nun ve 3 axis pc cnc kontrol kart ın şemalarını inceledim fakat baktıgım sitelerdede yapıldıgına ve çalıştıgıyla ilgili mesaj yoktu
şimdiden teşekkürler

Notebook çekilişine katılmak istiyorum.

Yanlış yerde katılıyorsun :)

Kart biraz pahalı değilmi ? malzemeleri ingiltereden geliyor derken tam olarak ne tür elektronik ekipmanlar kullanıyorsunuz ? chipseti ne ? yeniden kullanılabilirmi ? pic mi ?

kart fiyatı bence makul,ilk olarak çin malı sürücülerle kıyaslanamayacak derecede performansı yüksek,pic li değil üzerinde step motor için tasarlanmış bir hibrit entegre mevcut,1/2 1/4 1/8 microstep te kullanılabiliyor.

Konu olan step motor sürücüsü kullanılmış bir cnc YouTube - ‪CNC PCB‬‏

sürücünün malzemelerini 1 haftada ingiltereden getirtiyorum ve montajlayıp teslim ediyorum.

sürücü özellikleri:3a e kadar bipolar step motorlar kullanılabilir,akım koruması mevcuttur,1/8 mikro step e kadar mikrostep ayarlanabilir.12-35 volt arasında besleme yapılabilir.
3 eksen fiyatı 150 tl ilave her eksen +50 tl

Videoda göremedim, kartın resmi var mı? Sürücü entegre olarak ne kullanılmış?

kartın resmi var fakat bilgisayarımdan birtürlü buraya ekleyemiyorum,hibrid bir entegre var üzerinde

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri