Yeni başlayanlara PLC veya Akıllı Röle Tavsiyesi.

heradam

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Başlıktada belirttiğim gibi PLc yada Akıllı röle programlamayı öğrenmeyi istiyorum.
Her yeni başlayan gibi bende dişime Göre ( basit, Fonksiyonel ) bir tavsiye istiyorum.

GEMO ile başlamayı denedim fakat ileriye dönük olarak yazılımı codesys
desteklemiyor. Başlamışken biraz daha Universal bir yazılımla başlamak istemekteyim.

Sizden ricam bana Tercihan codesys kullanan Ücretsiz yazılımını sunan, Similasyonu olan, kullanımı bir daha sade olan bir ürün tavsiye etmenizdir.

İlgilenen herkese Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
heradam arkadaşım ,bende logoyu kullanmaya yeni başladım.merak ettiğin sorular olursa sorabilirsin,beraber örnekler çözebiliriz.sen sor ben örnekleri yaparım seninle paylaşırım,ortaklaşa birşeyler yapabiliriz.

logo codesys ile programlanamaz easy harici codesys kullanan akıllıröle gözüme çarpmadı ama önerim logo ile biraz uygulama yapmadan ileri seviyelere atlamak temeli gevşek ev yapmaya benzeye bilir

Delta plc programı basit ve simiasyonu güzel anlasılır buradan veya başka yerden WPLSoft_v2.12.06 plc programını indir türkçe dökümanlarda mevcut 3 ay eğitim aldım deltayla tümünü öğrendim plc,dop panel,ac surucu ve servo surucu biraz kafa yorarsan basarırsın yardımcı olmayada çalışırım ************* plc öğrenmek isteyenler ekleyebılır

Program Download - - Kavram Mühendislik Elektrik Otomasyon Tel: (212) 320 88 55 (pbx) Perpa - İstanbul Delta Sistem Entegratörü delta plc, delta servo motor, delta servo sürücü, delta inverter, makina otomasyonu, fabrika otomasyonu, arıtma, robot, uy
Delta Otomasyon • Konuyu görüntüle - WPLSoft Simulator Programında İcra Edilmeyen Komutlar
bu ikisindede programlar ücretsiz ve türkçe katologları mevcut

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlgi gösterip cevap yazan herkese çok Teşekkür ederim.
Tüm yazılanlardan çıkardığım LOGO ile pek fazla ilgilenip zaman harcamamam. Zaten Elektronik tabanlı bir Programı olduğundan hiç yabancılık çekmedim bundan fazlasınıda bana veremeyecek gibi.

Delta sanıyorum piyasada epeyce tutuldu yazılımı ücretsiz desteğide iyi görünüyor.
İş oturup Bayramda biraz çalışmaya kaldı.

Beylikdüzü içerisinde Delta Kursu yada özel ders verebilecek biri yada kurum biliyorsanız banada iletirmisiniz.

Saygılar.

Bu vesile ile herkese Hayırlı Bayramlar.

Programı indirdim ve kurdum.
Basit bir giriş ve çıkış çizdim, Similasyona nasıl geçerim ve girişi Aç / Kapa yapabilirim.

similasyon için =code+similatör+online mode ye sırasıyla basın sorolan sorulara ok deyın
en son (run) a basın ve çalıştırın.kontakları on of olarak sımılatorda maus ile kontağın uzerıne tuşlayım seceneklerden secın

telemecanique zelio akıllı röle kullanbilrisiniz yazılımı ve simülasyonu çok rahat ve programlaması kolay olan bir akıllı röledir.

eger istersen elimde ikinci el cihazlar var kendini yetistirmek icin sıfır alıp cok para verme

MOELLER EASY 412-AC-RCX 8 GIRIS 4 CIKIS AKILLI ROLE EKRANSIZ 80 YTL

ZELIO SR2A201BD AKILLI ROLE 24VDC Besleme, ekranli
12 giris , 8 cikis ( 2 analog giris ) 140 YTL

ZELIO SR1B121BD AKILLI ROLE 24VDC Besleme, ekranli
8 giris , 4 cikis ( 2 analog giris ) 100 YTL

ZELIO SR1A101BD AKILLI ROLE 24VDC Besleme, ekranli
6 giris , 4 cikis 90 YTL

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913