Yeni Başlayanlar İçin 155 Adet S7 200 Uygulamaları

Aslında az veya çok uygulama örnekleri iyidir.Göz attım gayet işe yarar dosyalar.

Teşekkür ediyorum paylaşım için.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
V3.2 step7 microwın programında hata veriyor neden olabilir acaba yardımcı olurmusunuz

Arkadaslar kendİmİ gelİŞtİrmek İÇİn bİr zamanlar yaptiĞim kisa Örnekler ve komut uygulamalari .yenİ baslayanlar İÇİn basİt anlaŞilir Şekİlde ..herkese Şİmdİden basarilar

Emeğinize sağlık ama, programların harici açıklamarı yok, ne işe yaradıkları herhangi bir yerde yazmamakta, bununla beraber ne comment ne de symbol table var. Bu şekilde yeni başlayanlar için pek anlaşılır olduğu söylenemez. Eğer programların ne iş yaptıklarıyla ilgili bir döküman varsa çok faydalı olacağını düşünüyorum.

verilen örnekler güzel ama ne işe yardıkları da verilse idi yeni başlayanlar için daha kolay olurdu, aslında plc öğrenmek isteyenler için toplu halde örnekler oluşturulursa çok güzel bir döküman olur, basitçe detaylandırırsak öncelikle bir olay(hikaye) olacak ve bu olay plc örneği neyin ne işe yaradığı anlatılmış olarak verilse (tabii her komutu ne işe yaradığını anlatmak değil) blok halinde programın ne yaptığını anlatan notlar ve bunları paylaşıma açık bir yerde toplasak veya da bir kişi toplasın, burda sözde sağdan soldan bakmadan dosya alıp koymak değil, 1 tane 2 tane bile olsa bu ayrıntılarla beraber örnek vermek, gerçek yapmış olduğumuz projeler olabilir, internet bulduğumuz, örnekler olabailir, kitapta yazan örnek olabilir,
50 kişi 2 örnek verse birbirinden farklı ve orjinal çok iyi olur,
amac sadece bilmeyenlere yönelik değil, orta v üst düzey bilenlere de farklı problmlerle karşılaştırmak ve çözüm yoları göstermek, PLC konusunu yazılım gibi görürüm gerçek bir hikaye üzerinde çalışmazsan ezberde kalır ve unuturlur, ne dersiniz arkadaşlar?

Herşey çok güzel dosyalar çalışıyor ama en ufak bir açıklama yok uygulamalara dair.

Enkoder pulslarını mm cevirmek ve hızını nasıl bulabilriz arkadaşlar enkoder pulslarnı okuya bilirim hani o şekildede iş yapabilirim ama onu mm oranlarda görmek istiyorum bir turda 2500 puls üretiyor ve 6 mm ilerliyor programda 1 yada 2 puls geldiğinde onu hemen mm cinsinden nasıl göre bilirim...

Teşekkür ettik arkadaşlar böyle paylaşımlar görmek istiyoruz daha çok.. eyvallah

arkadaşların dediği gibi açıklama olsaydı daha iyi olurdu vesselam.

Cümleten selamın aleykum bana su pdf nın ıcındekı 4. soruyu yapıp ata bılecek bırısı var mı?
Varsa acil perşembeye kadar yapılması gerekıyor fınal odevım yardımınız dokunursa çok sevınırım.
Yapılan dosyayı mail adresime gondere bilirsiniz.
mail adresim: [email protected]

Ekli dosyalar

• plc ödev soruları.pdf
    716.7 KB · Görüntüleme: 20

Forum istatistikleri

Konular
128,173
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular