Yeni Başlayan Teknikerlerin Maaşı

Ücretleri abartmayalım arkadaşlar...

Murat Bey'e katılmaktayım ücretleri abartıp bilgi sahibi olmaya çalışan arkadaşları yanlış yönlendirmeyin tekrar ediyorum ki ülkemizde sizin dediğiniz ücretlerin verildiği yerler çok az bu yerler dışında bu ücreti veren bulamazsınız yorumlarımızı daha genel yazmamız gerektiğini düşünüyorum istisnaları değil. Tecrübesi 8 sene olan bir tekniker normal şartlarda 28-29 yaşlarındadır bu yaşta birine dediğiniz gibi bir ücretin verilmesi ancak o işyerinin ortağı veya sahibinin oğlu vb. durumlarda mümkündür bir mesajınızda yeni mezun olduğunuzu belirtmişssiniz belki çalıştığınız yer hakkında yeterli bilginiz yoktur.

Arkadaşlar kamu da enerji sektöründe çalışıyorum,50 km. yakınımıza POLAT ENERJİ 75 mw lık termik santral kurdu.Elektrik işletme ve Bakım alanında çalıştıracağı tekniker ve teknik öğretmenlik bölümü mezunu arkadaşları eğitim için 2 aylığına ÇİN'e genderiyor.İlk başlangıç için 2000 tl ve bir kaç ay içinde maaş artımı sözkonusu.Aynı diploma ve aynı bölüm mezunuda olsa işini iyi yapan mutlaka daha iyi maaş alacak.Böyle olması gayet doğal,keşke kamudada böyle olsa....elektrik gözlemci ve tablocu için halihazırda tecrübeli (özellikle) kamudan ayrılmış teknik elemana da 1800 ve 2000 tl üzerinde iş teklifleri var.Özel sektörün açtığı yeni termik santral işletmelerini iyi takip edin geleceği parlak yeni bir sektör,maaş ve iş imkanları mevcut piyasanın üzerinde...

Asgari ücret.

Neyin tartışmasını yapıyoruz ki. Patronlar ülkesi TÜRKİYE'de en baba maaş ne kadar alabilirsiniz. Mekatronik teknikeriyim işe gireli 3 ay oldu ilk başlamam ne kadar istersin sorusuna patrona vereceğim cevap şu oldu. Bilginin ücreti olmaz ben yeni mezunum ve işi öğrenip başarmak istiyorum dedim. 900 lira maaşla başladım çok yıpranıyorum ama öğreniyorum kimsede kalkıp bişey demiyo neden? Çünkü yeni öğreniyosun. Ben çıkıp bana 1200 lira maaş ver deseydim adama küfür ederlerdi neden. Tamam okumuşsun en azından 2 yıl ama orda 15 senesini veren insanlar 1400 lira alıyor arada fark olmalı. işi ne zaman öğrendin kendine güvenin ne zaman geldi çık o zaman adamın karşısına 1200-1600 istiyorum ben de ama önce GERÇEĞİ BİL...

yaşım 18 bu yaz liseden mezun oldum ve izmirde bir otomasyon plc dağıtım vs.. panoları yapan firmada çalıstım 750 ile başladım sigorta+ yemek var yol yoktu 2 yıllık mezun arkadaş vardı 850 ile başladı ama bu hiç tecrübesizken direk mezun olup çalışmaya başlamıştım tatili değerlendirmek maksatlı sonra üni başlayınca isten çıktım ama o üç ayda çok şey öğrendim tabiki çok eksiklerim var simdi projeyi verdilermi okuyorum yapıyorum vs.. gibi ama bu yaz çalısacak olsam 750değilde 850 isterim hiç tecrübesizken 2 yıllık mezuna 850 verdin benim 3 aylık tecrübem var 850 isterim.Tecrübeli bi abimiz vardı patronla anlaştı ben isimi göseriyim sende zammını diye adam 1.500 la girdi bir haftada maası 2000 e yükseldi maalesef bu isler böyle bende piyasaya yeni girmis biri olarak bunları gördüm.Kaçınılmaz gerçekler...

Yıllarca kendini ispatlamaya çalış. Sonra 1200 civarı maaş al. Yeğenim yüksekokul bitirdi ve insan kaynaklarında işe başladı aldığı maaş 1900 TL. Zaten Teknik eleman sayısı hızla düşüyor. Yakında fabrikalar teklemeye başlar. İnşaAllah ozaman hak etiğimizi alırız.

İstanbul Avcılarda aktif olarak faliyette olan dükkanımızda çalışıcak, beyaz eşya ve kombi kart tamiri yapabilecek çalışana ihtiyacımız var. Ödeme kart başına yarı yarı olmak üzere aynı gün ödenecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri