Yeni 3d projeme başladım.

Basılan ürünü görebilmek için ışıklandırma: Yarısı OK. Karşı tarafının, ayakları şu an üretimde.

Ekli dosyalar

• IMG_0901.JPG
    IMG_0901.JPG
    415.2 KB · Görüntüleme: 111
  • IMG_0905.JPG
    IMG_0905.JPG
    515 KB · Görüntüleme: 107
  • IMG_0906.JPG
    IMG_0906.JPG
    492.7 KB · Görüntüleme: 109
  • IMG_0907.JPG
    IMG_0907.JPG
    513 KB · Görüntüleme: 110
Diğer yarısı da tamamlandı. Işıklandırma: OK

Ekli dosyalar

• IMG_0909.JPG
    IMG_0909.JPG
    490.9 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_0910.JPG
    IMG_0910.JPG
    496.9 KB · Görüntüleme: 90
Elinize sağlık.

Günaydınlar. Repetier Host programına 2 ayrı yazıcı tanımlayabiliyor muyuz ?
Biraz evel yanlışlıka ramps ı yaktım. Yenisi gelene kadar proje iptal
Kartları söktüm. Bir ton başıma iş açtım :( Görünüşe göre arduino yanmış. Rams sağlammı bilmiyorum. Sigortaları sağlam.

Ekli dosyalar

• IMG_0919.JPG
    IMG_0919.JPG
    971 KB · Görüntüleme: 81
Moderatör tarafında düzenlendi:
Mesela ne olduda kart yandi ??

Dün akşam baskı hazırlığı için marlinde ince ayar çekiyordum. Makine kardinatları hız vs. İlk denemem de ısıtıcı tablanın çok uzun sürede ısındığını fark ettim 25 dak. bekleyince. Ölçüm yapınca yük altındayken 10.9 v çıkış verdiğini gördüm. Böylece ramps a, güç kaynağından gelen kablo kesidinin ince olduğunu varsayarak bugün için daha kalın kabloyla değiştirmeye karar verdim.

Bugün ince kabloları çıkardım ve yerine kalın olanları takıyordum. Yani işin heyecanıyla yenilerini takdığımı varsayarak deneme yapmak istedim. Ancak rams da yeni kabloların ikisini takmış ikisini takmayı unutmuşum.

Anahtarı açtıktan iki saniye sonra ateş ve ardından buram buram kokan duman yükseldi. İşkence gibi tüm kabloları söküp karta baktım. Rampsdaki sigortalar sağlam ama arduino da yanık bir zımbırtı var. Bir tane kart sipariş ettim. Umarım tek sorun arduino dur. Yani umarım ramps sağlamdır. Rams üzerinde yanık bişi göremedim.

Kabloları takarken kısadevre olu mu?

Ardunino daki regülatör ams117yanmış olabilir elektronikçilerden temin edip değiştirmeyi deneye bilirsin ben bir ara sürücüyü ters takmıştım o parça yanmıştı

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri