Yeni üyeye yardım!!

mrvblt

Üye
birinci sınıfı bitirmiş bir elektrik-elektronik bölümü öğrencisiyim.Yaz tatilinde boş durmak istemiyorum ama herhangi bir kursada gidemedim .evde kendi çapımda birşeyler öğrenmek ,birşeyler hakkında bilgi sahibi olmak için internette bakınırken bu forumu görüp üye oldum .Burdaki insanların bana yardımcı olabileceğini düşündüm .sonuç olarak sorunum şu : evde kendi kendime öğrenebileceğim,ilgilenebiliceğim bana katkısı olacak birşeyler için yardımcı olabilirmisiniz .e-kitap ,döküman ,site adı gbi...
nerden başlıcağım hakkında hiçbir fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İlk olarak birinci sınıfta gördüğün dersleri pratikte anlamaya çalış.Bunun içinde bence bir elektrik yada elektronikçinin yanında çalışmayı dene.Çok faydası olacaktır.

Ben de tam Veysel'in dediğini diyecektim. Benden önce davranmış.:D Elektrikçinin yanında çalışman senin için en hayırlısı.

bayan bir öğrenci olduğum için bir elektrikçi beni yanına almaz diye düşündüm.bu yuzden stajer ilanlarına baktım ama hepsi zorunlu stajer istiyor benimde bu sene zorunlu stajım olmadığı için başvuru bile yapamadım .tanıdık falanda olmayınca birazda çaresiz kalmış oldum tabi ..

bayan bir öğrenci olduğum için bir elektrikçi beni yanına almaz diye düşündüm.bu yuzden stajer ilanlarına baktım ama hepsi zorunlu stajer istiyor benimde bu sene zorunlu stajım olmadığı için başvuru bile yapamadım .tanıdık falanda olmayınca birazda çaresiz kalmış oldum tabi ..
Parça satan bir elektrikçi dükkanında çalışabilirsiniz. Elektrik malzemeleri ile ilgili bilgileriniz pekişir....

Bayanla erkekle ne ilgisi var kardesim.
Su anda sehirlerdeki buyuk elektrikcilerin cogu bayan calistirmakda bayanlar proje cizmekde bayanlar oya gibi pano dizmekde.
Bayanlarin yaptigi kumanda panolari fiskos masasindaki dantel gibi.
Malzeme satan bir elektrikcide calisisrsaniz cok super bilginiz artar malzemeleri tanirsiniz geriye bir tek baglamak kalir. Onuda ilerde yaparsiniz zaten.
Malzemeleri tanimak cok onemlidir tanimadihin biseyi okusan yazsan ancak kafanda kalir ancak birde eline alir gozunle gorursen kontaktor ne buyon ne termik ne cok faydasi olur.
Kesinlikle bayanim diye dusunmeyin acil bir yerle konusun baslayin.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

peki Ankara da öyle bir işi nasıl bulabilirim ki ? kimse kimseye iyilik yapmıyorki hiçbir bilgim yokken kimse beni işe almaz ama seneye staj yaptıktan sonra belki byle bir iş bulunabilir ama şuan sıfır tecrübeyle çok zor .bende bu yüzden evde tek başıma öğrenebileceğim şeylerle ilgileniyim bari dedim ..

gerçekten ulaşabildiğim yerlere telefonlar ettim mail attım ama kimse dönüş yapmadı yoksa tabiki malzeme bilgisinin çok önemli olduğunu bende biliyorum .

peki Ankara da öyle bir işi nasıl bulabilirim ki ? kimse kimseye iyilik yapmıyorki hiçbir bilgim yokken kimse beni işe almaz ama seneye staj yaptıktan sonra belki byle bir iş bulunabilir ama şuan sıfır tecrübeyle çok zor .bende bu yüzden evde tek başıma öğrenebileceğim şeylerle ilgileniyim bari dedim ..

Ozaman şöyle söyliim.Madem evde ogrenmekten bahsediyorsun.Dairenin elektrik şemasini cikar hatta autocad cizimine kadar projelendir.Ondan sonra sizin en cok hasirnesir oldugunuz camasir makinasini incele kullanim klavuzundaki teknik detaylara bak.Evde arizali ne varsa tamir etmeye calis.:)

Telefondan yazdim

bende aslında bu autocad de elektrik projesi çizimini öğrenmek istiyorum ama bize autocad de (dersinde) sadce makine parçaları çizimini yaptırdılar.autocad için bilgim var ama autocadde elektrk tesisatı çizimi ile ilgili not arıyorum elınde olan varsa ..
başka ne gibi şeylerle ilgilenebilirim ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri