YENİ ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ İÇİN ÖNERİ

Bert

Üye
Öncelikle herkese merhaba,öncelikle yeni bir elektrik mühendisi olarak çoğu kişinin de merak ettiği ve öğrenmek istediği bir soruyu yöneltmek istiyorum.Yeni mezunlar için C programlama dilini mi yoksa autocad i bilmek güzel bir iş sahibi olmayı kolaylaştırır veya hangisi daha önemlidir elektrik mühendisleri için? Bilen arkadaşların cevap vermesini önemle rica ederim. İyi günler..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
autocad derim
neden dersen hiç bişey yapmasan proje çizersin ekmeğini kazanırsın.

Öncelikle herkese merhaba,öncelikle yeni bir elektrik mühendisi olarak çoğu kişinin de merak ettiği ve öğrenmek istediği bir soruyu yöneltmek istiyorum.Yeni mezunlar için C programlama dilini mi yoksa autocad i bilmek güzel bir iş sahibi olmayı kolaylaştırır veya hangisi daha önemlidir elektrik mühendisleri için? Bilen arkadaşların cevap vermesini önemle rica ederim. İyi günler..
Yeni Mühendis arkadaşlara tavsiyem meslekleriyle ilgili yakından ve uzaktan alakalı ne kadar program, bilgi edinilirse kendilerine o kadar faydalı olacaktır. Şu zamanda çalışma alanı ne olursa olsun her elektrik/elektronik mühendisinin autocad'i en azından orta seviyede bilmesi gerekir. Piyasada Mühendis çok, kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz o kadar aranan adam olursunuz aksi taktirde sürekli iş arayan adam modunda kalırsınız.

C dili programlama, autocad, solidworks vb. programları ne kadar bilirsek o kadar kârdır derim. Tabi ki en önemlisi Autocad. Saygılar...

Yukarıdaki düşüncelere katılıyorum.Kesinlikle auotcad.

Olur mu arkadaşlar böyle bir kıyaslama? C dili ile Autocad'in bileşenleri yazılmamış mıdır? Tabi ki Autocad içerisinde C dilinden de eser yer almaktadır. İkisini de bil arkadaşım.

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri