(YARDIM) Piston kontrol devresi

bunu yapabilmeniz için hem pic hemde visual studio bilmeniz gerekli, çok da basit değil.

Bunu ben yapamam zaten sizlerden yardım istiyorum. Eğer yapabilecekseniz ne kadara mal olacaktır. Buna göre yapalım istiyorum.

videosunu gönderdiğinizi yapmak zor ama siemens olan yapılabilir.

Yani burada hız ayarı gibi ayarları nasıl yapabilecegimi kestiremiyorum. şu şekilde basit birşey olsa iş görür şimdilik;

burada sadece programlara eklentiler yapılmalı.

Bu sistemde hiz ayari yapamazsiniz hiz ayarini valflere giden borular ustune hiz ayar (kisici) koyarak yapabilirsiniz logo ve ekran sistemi plc sistemi ile hemen hemen ayni maliyetlere cikar belki biraz asabilir pic kontrol basittir ancak kodlamasi ugrastiricidir plc ve logo da kodlarla ugrasmaya gerek yok senin yerine o kendi kodluyor zaten pic ile ugrasmayin derim

Hız ayarı derken; 1 valf üzerindeki iki kontrol den açıp kapama hızını kastediyorum. Yani valfin hareket hızı bahsettiğiniz gibi hava ayarı ile halledilebilir. Ancak valfin açıp kapama arasındaki hızı nı pic ile halledilebilecek bir şey. Şimdi asıl konu şu; logo ile kontrol bana zahmetli gibi geliyor. Pic ise programcı bir arkadas için oyuncak gibidir diye dusunuyorum. Çünki çok fazla birşey istemiyorum. sadece dört adet valf bunları açıp kapatabilecek bir sistem. Zor olmasa gerek diye düşünüyorum. (Hatta şu sıra ile yanan led devresi ile denemeyi düşünüyordum. :)) Yardımcı olursanız sevinirim. Programcılık var azcık ama o da pic değil malesef.

iki adet çift kontrollu iki adette tek kontrol valf var.

Ekli dosyalar

• 20170413_204849.jpg
    20170413_204849.jpg
    128.1 KB · Görüntüleme: 17
  • 20170413_204823.jpg
    20170413_204823.jpg
    205.6 KB · Görüntüleme: 19
iki adet çift kontrollu iki adette tek kontrol valf var.
Standart 24 dc bir bobini nasil ayarli olarak yavas cekmesini saglicaksiniz merak ediyorum hava kisicilarla piston hareketini yavaslatabilirsiniz ancak bobinin nuvesini cekme hizini yavaslatilabilinirmi bilemiyorum ancak oransal olmasi lazim resimdeki bobin uzakdogudan gelen 25 tl ye herkesin ciklet gibi alip kullandigi bi pnomatik valf ve bobini bobin hiz ayarini sayet bu valfte yapabilirseniz lutfen burdda paylasim yapin iyi calismalar

hız ayarı konusunda sanırım yanlış anlasılıyorum. Şöyle; iki bobin var bir bobinden diğer bobine geçiş suresi ayni pistonu açma komutunu verdik 1. bobin devrede 5 sn. açık beklesin daha sonra kapatsın. Bu şekilde çalışmıyor mu sistem. Eğer ben bilmiyor olabilirim ama bildiğim kadarı ile bu şekilde.

hız ayarı konusunda sanırım yanlış anlasılıyorum. Şöyle; iki bobin var bir bobinden diğer bobine geçiş suresi ayni pistonu açma komutunu verdik 1. bobin devrede 5 sn. açık beklesin daha sonra kapatsın. Bu şekilde çalışmıyor mu sistem. Eğer ben bilmiyor olabilirim ama bildiğim kadarı ile bu şekilde.
Sanirim hiz ayari ile calisma zamanini karistiriyorsun bahsettigin calisma zamani prg yazarak yapilir

Doğrudur. Çalışma zamanını ayarlamak istiyorum. Bir arkadaşla görüştük ancak daha netleştiremedik.

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri