Yardımmm!

Selamın aleykum agbiler size danısmam gereken bir durum var

Oncelikle rahatsızlık verdigim için ozur dilerim
Mevzu su agbiler gecen hafta carsamba gunu calıstıgım yerde oglen yemeginde bir ustayla aynı masada yemek yerken gozum dalmıs dusunuyordum usta dediki hayırdır kardes ne dusunuyon dedi bende dedimki dalmısım oylesine falan derken muabbet basladı usta bana meslegimi sordu bende 5 sene yapmıs oldugum elektrikcilige dayanarak elektrikciyim dedim meger fabrikanın elektrikciye ihtiyacı varmıs ben seni elektrk islerine Bakım elemanı olarak aldırayım dedi tamam dedik 2.gun elektrikci oldum (5 senemi verdigim zaman aralıgında hiç durmadım surekli kendimi geliştrmiştim mikro işlemciler ve ufak tefek panolarla ugrasmıstım ve bir birikimim vardı sonrasında kayseriye meslegi ilerletmek icin gelip 2 yıl boyunca uygun bir iş icin cırpındıktan sonra bu iş ilac gibi gelmişti ama gecen 2 yıl içinde kendimde gordumki cok sey gitmis) 3. gun bana jonvai enjeksiyon makinasını gosterdiler bi arıza var dediler yapamazsak hollndadan adam gelecek dediler sende bi bakıver dediler ve ben problemi cozup tamir ettim

iş suan ciddiye bindi ve ben sorumluluktan ve işin buyuklugunden ve 2 yıldır kaybettiklerimden korkarak ben bu mesuliyeti almam dedim kendilerine herseyi soyledim ekat belgesi gerekiyor dedim ekatı almak için ustalık belgesi gerekiyor dedim biz sana bu konularda yardımcı oluruz dediler iş artık benden cıktı sanki RABBİM yardım ediyo nagpmamı onerirsiniz...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
durma devam et derim madem böyle bir firma buldun sakın durma devam kendini geliştir gerekli belgeleri al kolay gelsin

sen elinden geleni, kendine güvenerek yap, gerisini tevekkül et...
yaptıgın işin, aldıgın sorumluluğun hakkını almayıda ihmal etme.

kolay gelsin. başarılar...

cevaplarınızdan dolayı sizlere tesekkur ederim agbiler hepimizin hakkında hayırlısı tevekkulumuz ALLAH'a Rabbim hepimize yardımcı olsun insallah tekrar saolun cesaret veren sozlerinizden dolayı sizlere tekrar tesekkur ediyorum hayırlı geceler

Hic bir şeyden korkma sana en önemli bir nokta vereyim makinalari n çalışma pirensiplerini incele ve isle projeleri oku takip et elektrik cişin sonuçta her türlü arizayi bulur ve yaparsin kendine güven tabiki fabrika elektrikçiliği farklıdır ama korkma bu sitede bütün ustalar ve arkadaşlar yardımcı olacaktır bende şişirme ve enjeksiyon makinalarında çalıştım senin gibi elektrikciydim 10 senemi verdim makinecilige halada ufak tefek yapıyorum mekaniğinde öğrendim bu yolda devam et bende elimden gelen yardımı yaparım
Başarılar

Kimse bu mesleğe başladığında kalifiye eleman değildi. Belirli bir zamanda kazandığımız mesleki deneyim ile bir yerlere geldik. 16 senedir bilfiil sanayinin çeşitli sektörlerinde farklı farklı makinalar panolar trafolar santraller ile çalışıp bu günlere geldik.

Yine de bilmediğimiz bir çok şey var. Ancak bilgin,belirli bir zemine oturmuş ise sonrasında sadece Bismillah diyerek kolları sıvayacaksın.
Korkma, bilgine ve kendine güven. Unutma, makinalar bizim gibi değil. Hiçbiri de kendi kendine bozulmaz. Sorunun kaynağını bul ve işi bitir.

Kolay gelsin.

En önemlisi kendine güven ve sürekli kendini geliştirmek. Madem firma sana böyle bir olanak sunuyor, kendini geliştirmek için ne yapman gerektiğine karar ver ve firmadan bunları talep et.

Allah yolunu açık etsin :)

saolun agbiler her gun yeni birsey cıkıyor makinayı omru hayatımda ilk defa goruyorum ama kalbine entegrelere devrelere indigim zaman hersey cok tanıdık geliyor devre takibimde biraz iyidir oyle oldugu zaman sıkıntı cıkmıyor ama bu termikler kontaktorler sıfırdan pano dizmek gerekecek zamanla bu konularda sizden cokca yardım istemeyi dusunuyorum insallah
tekrar cok saolun

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri