Yardımcı Tesisler Hakkında Yardım!!!

griffin87

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben henüz 6 aylık Bakım-onarım mühendisiyim ve tesisteki yardımcı tesisleri öğrenebilmem için teknik dökümana ve bilgiye ihtiyacım var.

Tesisimizde Bulunan Yardımcı Tesisler:

1-)Kompresör Dairesi ve Hava Tankı
2-)Kazan Dairesi
3-)Soğutma Grubu ve Yumuşatma Sistemi
4)Klima Santrali

Bunlar hakkında bilgiye ihtiyacım var?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
4 madde de yazdığınız konular o kadar uzun konular ki.bence kısa olarak o maddelerdeki konulardan kafanıza takılanları sorun.ne biliyorsunuz ne bilmiyorsunuz ona göre yardımcı olalım.yani kısa kısa soru cevap şeklinde olmalı diye düşünüyorum.

Her bi konu kendi içinde ayrı uzmanlıktır. İçine girdikçe detaylandığını dallanıp budaklandığını görebilirsiniz. Siz Erol beyinde söylediği gibi soru cevaplarla aklınızdaki sorulara cevp olabiliriz. Ayrıca mevki neresi ?

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

Mevki Manisa Organize Sanayi Bölgesi :) Yumuşatma sistemimde bir arıza meydana geldi bu hafta başı,hala işin içinden çıkamadık.Tuz tankından aldıgı sudan daha fazla tanka tahliye etmesiyle başladı problemimiz.Onu çözdük,şimdi de sürekli ters yıkama yapıyor ve su tahliye ediyor.5 günde baya bi su kaybımız oldu,nasıl çözebilirim bu problemi,fikri olan var mı acaba?

sistem de beyin olarak tabir edilen motorlu vana grubunda ki valfde takılma olabilir.temizleyin.veya program saati takılmış olabilir.programa manuel müdahale etmeye çalışın.yani ters yıkama programından manuel çıkın.buna rağmen ters yıkama yapıyorsa ventilde tıkanıklık vardır.

Merhabalar,
Erol abicim senin olaylara bakış açına ve çözüm üretimine hayran oluyorum.mühendis arkadaşımızın su arıtma ve yumuşatma konusunda epeyce yardıma ihtiyacı var anlaşılan.eğer isterse Ford Otosan fabrikasındaki ekip lideri mühendis arkadaşlarla ve teknisyen arkadaşlarla görüşmelerini sağlarım.onlar bu konularda ileri derecede profesyonelce çalışıyorlar.mutlaka bilgi alış verişleri olur.yardımcı olursamda sevinirim.

kolay gelsin

Merhabalar,
Erol abicim senin olaylara bakış açına ve çözüm üretimine hayran oluyorum.mühendis arkadaşımızın su arıtma ve yumuşatma konusunda epeyce yardıma ihtiyacı var anlaşılan.eğer isterse Ford Otosan fabrikasındaki ekip lideri mühendis arkadaşlarla ve teknisyen arkadaşlarla görüşmelerini sağlarım.onlar bu konularda ileri derecede profesyonelce çalışıyorlar.mutlaka bilgi alış verişleri olur.yardımcı olursamda sevinirim.

kolay gelsin

meslek gruplarından ,sağlık ve hukuk çalışanlarında muazzam dayanışma gördüm.bizim teknik elemanlarda da genelde birbirinin kuyusunu kazma işlemleri mevcut idi.bu forum sitesindeki bu yardımlaşma ve destek ile problemlere çözüm üretmeye hayran kalıyorum.çok da memnunum.bunlardan biride bu sizin öneriniz.tebrikler.

Merhabalar,

kolay gelsin

Gerçekten bu şekilde paylaşımcı ve dayanışmacı bir şekilde yaklaşmanız beni genç ve tecrübesiz daha yolun başında olan bir mühendis olarak hem mutlu etti,hem de onur verdi.Tecrübeli abilerimizden deneyimleri ve tecrübeleri konularında yararlanmak hiç kimsenin hayır diyemeyeceği birşey olsa gerek.Görüşme fırsatını nasıl sağlıcaz ama?

Gerçekten bu şekilde paylaşımcı ve dayanışmacı bir şekilde yaklaşmanız beni genç ve tecrübesiz daha yolun başında olan bir mühendis olarak hem mutlu etti,hem de onur verdi.Tecrübeli abilerimizden deneyimleri ve tecrübeleri konularında yararlanmak hiç kimsenin hayır diyemeyeceği birşey olsa gerek.Görüşme fırsatını nasıl sağlıcaz ama?

özel mesaj bölümüne tel ve mailimi yazdım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri