yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Merhaba arkadaslar ben daha dun basladigim bi firmada sayaçı not aldm fakat hesaplamasini bir turlu yapamadm yanls cikio yada ben yanlis yapiorm. Verdigim degerler suanda cezali mi degilmi hesaplayabilir misiniz? Banada aciklarsaniz sevinirim... Simdiden tesekkur ederim..

Ekli dosyalar

• IMAG1411_1.jpg
    IMAG1411_1.jpg
    174.9 KB · Görüntüleme: 30
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhaba arkadaslar ben daha dun basladigim bi firmada sayaçı not aldm fakat hesaplamasini bir turlu yapamadm yanls cikio yada ben yanlis yapiorm. Verdigim degerler suanda cezali mi degilmi hesaplayabilir misiniz? Banada aciklarsaniz sevinirim... Simdiden tesekkur ederim..
eğer yazdığın değerler doğruysa cezada işletme hem reaktiften hemde kapasitiften cezalı durumdasınız.Kompanzasyon üstündeki cosfi kaç?buranın kva ve kw güçleri nelerdir.akım trafosu değerleri neşerdir?sabit kondansatör var devrede onların değerleri kaç?sabit kondansatör yoksa kapasitif güç çeken devreler ne bunları yazarsan mutlaka bir çözüm bulunur!

000.144 kurulu güç ise 0,14Kw <15 olduğundan ceza uygulanmaz
000.144 sözleşme güç ise 0,14Kw <9 olduğundan ceza uygulanmaz
sizin ki hangisi acaba?????

000.144 kurulu güç ise 0,14Kw <15 olduğundan ceza uygulanmaz
000.144 sözleşme güç ise 0,14Kw <9 olduğundan ceza uygulanmaz
sizin ki hangisi acaba?????
125 kva sözleşme gücü varsa akım trafoları 150/5 ise ne olur ibrahim veya daha büyük güçteyse?

125 kva sözleşme gücü varsa akım trafoları 150/5 ise ne olur ibrahim veya daha büyük güçteyse?
......................................................?.............................................................................................................................................................................................

kompanzasyon için 180-580-880 değerlerini yani aktif -reaktif ve kapasitif değerlerini okuman yeterli son endeksten ilk endeksleri çıkaracakreaktif bölü aktif ve kapasitif bölü aktif yapacaksın 50kwa kadar reaktif yuzde 33 kapasitif 20 50kw tan sonra reaktif 20 kapasitif 15 i geçmeyecek slm

Değerleri doğru yazdım fakat dediğim gibi daha hiç bir konuda bilgim yok malesef :( bu işletme tır servisi yani suanda birtek bunu söyleyebilirim .s

Değerleri doğru yazdım fakat dediğim gibi daha hiç bir konuda bilgim yok malesef :( bu işletme tır servisi yani suanda birtek bunu söyleyebilirim .s
Eski faturasını bul orada çarpan varsa yazar ayrıca sözleşme gücünüde yazar.Sonra kompanzasyon panosunun üstündeki cosfi değerini yaz.Olması gereken cosfi 0,95 den yüksek olmalı kompanzasyonun ve panoların içinde akım trafolari varsa ki vardır değerlerini yaz

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri