Yardım Ederken Zarar Vermeyelim

bsfrot

Paylaşımcı üye
Herkese Selamlar

Nacizhane Elimizden , bilgimizden geldiği kadar yardım isteyen arkadaslardan bildiklerimizi esirgemiyoruz.Bilmediğimiz şeyleride sorarak yada okuyarak öğreniyoruz.

Fakat son günlerde Çok önemli bulduğum bir konuya takıldım ben.Vede sizlerle paylaşmak istedim.
Bir kaç paylaşım gördüm mesela panoda kontaktör söktüm değiştiremiyorum yardım edin , motor uçlarını söktüm ama takamıyorum v.b

Ben şahsen yardım etmeden önce soruyu soran arkadasa başka bir soru sorarak onun gerçekten bu işi yapabileceğini anlayabiliyorum

Önerim; hayati tehlike taşıyan işlerde gerçekten işi yapabileceğine inanmadıgımız arkadaslara şunu buraya tak ordan sök şuraya tak diye yardım etmeyelim.Ona yardım edeyim derken arkadasımıza çok ciddi zararlar verebiliriz ki Allah korusun..Onu bence bu işi yapabilecek bir arkadasa yönlendirmek en mantıklısı

Benim Önerim Ve düşüncem budur..

Herkese iyi forumlar dilerim.

Merhaba

Yazmış olduğunuz konu hakkında haklısınız .

Öneri olarak verdim
üyeler yapabilir .

yanlış montaj , ürün hataları , iş güvenlik konuları ve malzemeleri , enerji verilmesi , dış etkenler ( yanıcı ve parlayıcı ürünler ) vs gibi aklıma gelmeyen sizlerin tamamlayacağı yerler diyelim .
çeşitli videolar ( tehlikeyi gösterecek ) .
bir link ile gösterimi sağlanabilir . ( üyeyi sorunlu hissettiğiniz zaman )
tehlikenin varlığını hissetmesi için .
çözüm değil ama 1 kişide olsa çözümdür sonuç : hayatın değeri

Örnek gösterim .

Kolay gelsin .

Kesinlikle katıldığım ve çok yerinde tespit ettiğiniz bir konu. Burada yazılan yazıların vebali çok ağır olabilir. Kendi yaptığını doğru zanneden arkadaşlar çok yanlış şeyler yapabiliyor en bildiklerini zannettikleri şeylerde. Hele elektrik gibi bir meslekle uğraşıp 30 mili amper gibi bir hayat sınırımızın olduğu alanda bunları basite indirgeyip şöyle böyle yaptırmak kabul edilebilir gibi değil. Ehil olmadığını anladığınız kimselere bilgi vererek iş yaptırmanın sakıncalı olduğu hususuna katılıyorum.

Desteklediğim önerme, hatta foruma ilk defa girenlere, edindiğiniz bilgilerden kendiniz sorumlusunuz, forumumuz sadece bilgi paylaşımı amaçlıdır şeklinde bir bilgilendirme yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri