Yıldız bağlantısının 660v demesi sizce ?

fatihtunaa

Üye
Merhabalar,

Ekte yer alan fotoğraftA üçgende 660 volt yazması, yıldızda 380 volt yazmasına anlam veremedim. Sizce sebebi nedir?
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1501102087.732655.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar,

Ekte yer alan fotoğraftA üçgende 660 volt yazması, yıldızda 380 volt yazmasına anlam veremedim. Sizce sebebi nedir?

Aslında söylediğinizin tam tersi yazıyor üçgen 380 yıldız 660 volt yazıyor.Bu motor yıldız üçgen çalıştırılabilir bir motordur.Çalışma rejimi üçgendir.Bu değerlerden şunu anlarız üçgen bağlanınca sargı direnci 380 volt olur yıldız bağlanınca ise 1,73 katı yani 660 volt olur.

Değerlerde bir anormallik göremedim. Siz nereyi anlamadınız?

Aslında söylediğinizin tam tersi yazıyor üçgen 380 yıldız 660 volt yazıyor.Bu motor yıldız üçgen çalıştırılabilir bir motordur.Çalışma rejimi üçgendir.Bu değerlerden şunu anlarız üçgen bağlanınca sargı direnci 380 volt olur yıldız bağlanınca ise 1,73 katı yani 660 volt olur.

Evet haklısınız ters yazmışım. Yıldız ile kaldırmamız gerekiyor, sagdakı yıldız kalkış bağlantıyı yaptığımızda sırasıyla fazları 3er 3er verdıgımızde yani tabi voltajımız 380 V. Bu motor yıldız üçgen çalışacak mı?

Evet haklısınız ters yazmışım. Yıldız ile kaldırmamız gerekiyor, sagdakı yıldız kalkış bağlantıyı yaptığımızda sırasıyla fazları 3er 3er verdıgımızde yani tabi voltajımız 380 V. Bu motor yıldız üçgen çalışacak mı?

3 er 3er derken siz elektrikçi misiniz?Yada kendiniz birşeyler yapmaya mı çalışıyorsunuz?
Elektrikçi iseniz yıldız üçgen devresi kurup motoru çalıştıracaksınız?Değilseniz size göre değil bu iş.

Evet uygun bağlantıları yaparsanız yıldız üçgen çalışır

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri