yıldız ücgen sorunsalı

Ben olsam enerji altinda birakmam nedeni ise kontagindan akim gecirmemek. Hos kontaktor akimida dusuktur ama olsun yinede.

Hemde uzun omurlu olmasi acisindanda enerjili birakmam hicbir cihazi.:)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
zaten verdiğim 2 devreyi internetten aldım denedim sorun çıktı test yazanıda kendim çizdim oda sizin çizdiğiniz devrenin aynısı benim demek istediğim diğer denrelerdeki çakışma sorunu acaba zaman rölesinin kontak açop kapama hızındanmı kaynaklanıyor yoksa zaman rölesi devreden cıkmalı bir devre olduğundanmı..
acık acık yazdım ısde neden patladıgın zaman rolesı ıle ne alakası var

Degozer pompa şemasında, yıldız ve üçgen kontaktörlerinin kumanda enerjileri bir diğerinin kapalı kontağından geçmemiş görünüyor. Ayrıca, yıldız üçgen devreler için imal edilmiş olan yıldız üçgen zaman röleri kullanmanızda faydalı olur.
,

kumanda devrelerinin normalde hepsi çalışıyor sorun yok ama güç devresine enerji verdiğimiz zaman bazen patlatıyor her zaman değil biz sorunu zaman rölesinin kontak acıp kapama hızına bağladık test yazanı ben kafadan çizdim :))

5 veya 6 yıl önce bu sorunu bende yaşadım
Zaman rolesini devre dışı bırakmak istediğimde kontaktör de çakışma oluyordu . Bazı zaman roleleri kontak hızı ile alakalı olacak ki bunu
yapıyor..

104 deki kumanda devren normal gözükmüyor.zaman rölesinin a ucunu C3 un 21-22 nolu kontagının 22 nolu ucundan al

104 deki kumanda devren normal gözükmüyor.zaman rölesinin a ucunu C3 un 21-22 nolu kontagının 22 nolu ucundan al
devreyi zaten test yazan dosya ile kurdum pazar günü montajını yaptık sorunsuz çalışıyor yorumlar için teşekkürler..

Devrelerin hepsi sorunlu degozerde kontak koruması yok. 104 te insiyatif kontakların hassasiyetine bırakılmış.

Yaptım oldu dediğiniz test te ise kontak korumaları var ama zaman rölesi devamlı devrede. Bu istenmeyen bir durum.

Formda yıldız üçgen devreleri defalarca çizildi. Bende yardımcı olabilmek amacı ile örnek otomatik kumanda projeleri bölümünde yayınlamıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri