yıldız ücgen sorunsalı

soft starter yada invertör istedik aldılarda bizmi yapmadık :)

Daha iyi olurmuş tabi.Neden direkt start yap-
madınız anlamında sormuştum.Biliyorsunuz,
30-40 sene önce soft starter diye bir alet yok-
tu.O tip tahriklerin,teorik olarak direkt start
edilmesi gerekirdi.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Adsız.png

zaten verdiğim 2 devreyi internetten aldım denedim sorun çıktı test yazanıda kendim çizdim oda sizin çizdiğiniz devrenin aynısı benim demek istediğim diğer denrelerdeki çakışma sorunu acaba zaman rölesinin kontak açop kapama hızındanmı kaynaklanıyor yoksa zaman rölesi devreden cıkmalı bir devre olduğundanmı..

o şemanın veya diğer şemaların yanlış olduğunu neye dayanarak karar verdin bu arkadaşın verdiği şemayı zaten en başta bende vermiştim bu şekilde dört tane yıldız ücgen devresi yaptım panoda hiçbir çakışma olmadı eğer elinde varsa senin kullandığın kumanda devresini atarsan daha iyi olur zaman devresini devreden cıkaran haliyle
http://www.bilkurdu.com/forum/forum_posts.asp?TID=464
http://1volt1amper.com/otomasyon/yildiz-ucgen-yol-verme/ çakışıyor dediğim devrelerin linkleri bunlar

Pardon mesajlar karisti yaff. Tlf dan anca bu kadar oluyor. Onlar dogru pardon.
Verdigimi plc ye yaziyorum aynen kurabilirsin. Kumandan buysa arizani guc devresinde arayacaksin.
Kablolar gevsekmi, kontaktorlerinin kafasini sok kontaklarina bak gibi.

Gectigimiz aylarda 45kw motor dediginiz gibi patlatiyor. Ama ucgene gecince yapiyor bunu. Neyse elektrikciler geldi elektrikte birsey yok bobinajji geldi o da birsey yok . birsey yokta bu neden patlatiyor dedim ses yok bende dusune dururken yanda ufak bir motor vardi dedim bobinajjiya sok yildiz koprusunu yana getir bu motorun uclarini buna bagla dedim. Neyse bagladi anlik enerji verdik ucgene gecti gecince hemen durdurup bobinajjiya bunu gotur dedim. Olctum saglam dedi ok olctun ama neyini olctun buzzere alip olctun. Olctunmu reaktansini dedim o ney der gibi gozume bakti. Motor saglam gorunurken sorun motordan cikti.

Son düzenleme:
Pardon mesajlar karisti yaff. Tlf dan anca bu kadar oluyor. Onlar dogru pardon.
Verdigimi plc ye yaziyorum aynen kurabilirsin. Kumandan buysa arizani guc devresinde arayacaksin.
Kablolar gevsekmi, kontaktorlerinin kafasini sok kontaklarina bak gibi.
yok sistem şuan normal çalışıyor bizim en son yaptığımız şekilde sorun kalmadı yıldız ucgen devrelerde zaman rölesinin devrede kalanımı daha iyidir yoksa cıkanımı yada bir fark yokmudur ben devrede kalanı daha iyidir diye düşünüyorum çünkü soguk elektronik devrelerin daha cok sorun cıkaedığına şahit oluyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri