yıldız üçgen sorunu

Devrede yıldız üçgen rölesi kullandıysan 0-250 ms ayar düğmesinin ayarını artır yani zamanı artır.
Düz elektronik zaman rölesi kullandıysan değiştir. Pnomatik zaman rölesi kullan.
Nedini şöyle; yıldız dan üçgen e geçiş süresi az. Yıldız kontaktörü bırakmadan üçgen kontaktörü çekiyor. Bu da kısa devre meydana getiriyor ve motor kalkınamıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sıstemın arızayı ne zaman yaptıgı onemli
onceden calısıyormuydu yoksa yenı kurulmus bı sıstemmi?
MOTOR UCLARINI SÖK VE SADECE KUMANDAYI CALISTIR BIR KAC DENEME YAP AYNI HATAYI VERECEKMİ??

Sorun tamamı ile demeraj...gidermenin yolu kumanda fazına bir mini regülatör takmak ve pompanın demrejdan etkilenmesini engellemek...

Selam,
Eğerki tadilattan sonra sorun başlamış ise kontaktör seçimi yanlış olabilir.Devre Y çalışırken fazlaca akım çektiğinden kontaklar kolay açılmaz.Dolayısıyla zamanı uzatarak deneyebilirsiniz.Ancak en mantıklısını arkadaşlar yazmışlar.\\\ Önce güç devresinin sigorasını indirerek kumandayı test etmelisiniz.\\\
Kolay gelsin.

Devrede yıldız üçgen rölesi kullandıysan 0-250 ms ayar düğmesinin ayarını artır yani zamanı artır.
Düz elektronik zaman rölesi kullandıysan değiştir. Pnomatik zaman rölesi kullan.
Nedini şöyle; yıldız dan üçgen e geçiş süresi az. Yıldız kontaktörü bırakmadan üçgen kontaktörü çekiyor. Bu da kısa devre meydana getiriyor ve motor kalkınamıyor.

Arkadaşa katılıyorum.

eğer devrede siemens kontaktör kullandıysanız abi normal zaman rölesi ile de üçgende devre dışı edebilirsiniz ben kendim evde uğraştım bir tane polyester pano malzeme aldım normal zaman rölesiyle de devre dışı edilebilir kael zr 30 zaman rölsiyle yaptım üçgende devre dışı ettim normal zaman rölesiyle zaman rölesinin 18 nolu kontağını yıldız kontaktörünün 21 nc kontağına girdim 22 nc kontağından çıktım üçgen kontaktörünün a1 ucuna verdim zaman rölesinin 16 nolu kontağını üçgen kontaktörünün 13 no kontağına girdim 13 no kontağından 14 no kontağına gidim 14 no kontağından 22 nc kontağına girdim 22 nc kontağından yıldız kontaktörünün a1 yani bobin ucuna girdim kumanda fazını veriyorum çalışıyor üçgende devre dışı oluyor sorun yok yani 1-0-2 pako şalter kulanırsak ana kontaktörün a1 ucunu pako şaltere girip pako şalterin çıkışını ana kontaktörün 13 nolu ucuna verirsek manuel olur termiğin 96 sından pako şalterin ikinci ayağına girirsek pako şalerin çıkışına kontaktörün a1 ni verirsek oto olur termiğin 96sından bir uç daha alırsak oda stop start butonu bağlantısı için kimi demiş pnömatik zaman rölesi kimi yıldız üçgen zaman rölesi bu dandirik çok fonksiyonlu zaman rölesi üçgene geçiremiyo motoru sorun sıkıntı yaratıyo yoksa motorda sıkıntı çıkmaz inanmayan varsa söylüyorum denesin çalışıyor yani pako şalteri 1 ci konuma aldığımızda siz start butonuna bastığınızda motor çalışacak elektrik kesilip geldiğinde start butonuna bir daha basacaksınız 1ci konumdan çıkarıp 2ci konuma aldığınızda oto çalışma elektrik kesilip geldiğinde motor çalışacaktır. stop butonu kalıcı yani sıkıntı yok bağlantıda

yıldız kontaktöründe cızırtı varsa kontaklarındanda olabilir

Dalgıç pompa nın suyu bastığı yer yani (haşem) kaç metre diki var Vana dan önce çekvalf varmı veya çekvalf arızalı mı çekvalf yoksa suyun Tamam'ı kademe ye biner motor zorlanır vanayı kapatığında motor rahat kalkıyormu birde Şebeke kablosunu kontrol et

kusura. bakmayın. tuhaf. tuhaf. yazılar. yazdım. bir. bobinajcı. abime. . sordum. eğer. buraya. yazıyorum. o. dalgıç.pompa mili döküm dalgıç pompaysa. 60. saniye. 120. saniye 180 saniye. bu. aralık larda. ayarlanır zaman. rölesi eğer üçgen de. devre dışı. etmeye. çalışıyorsanız. ben. sizin. yerinizde. olsam. zaman r ölesini değiştirip. kael çok. fonksiyonlu. ke. zrxx zaman rölesi bağlarım

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri