Yıldız üçgen geçiş süresi

Genel olarak tüm motorlar için böyle ni formül var diyordu formule göre 11kw motor 5 san . 18.5kw motorda 7 san 26kw motorda 9 san çıkıyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yani bunu kendınde tespıt edebılırsın gozlen bıle gorulebılır bırsey motor normal rutun donmeye basladıgında sesı sabıtlendıgınde tabıkıde en guzelı olcum yapmak ucgene gecırırsın yanı sartı yok sukadar surede olack dıye

büyük güçde olan motorlar 6 saniye yeterli daha uzun süre verdiğinizde zarar görüyor motorlar ve kontaktörün kontakları zamanla aşınıyor

kontaktor nıye zara gorsun motor nıye zarar gorsun uzun sure yıldızda calısınca bende bunu anlayamadım pardon ama

Motor u yıldız bağlantıda çalıştırırsın önce yüksek akım çeker normal akım çekinceye kadar çalıştırırsın ampermetrede akım sabit kalana kadar geçen zaman yıldız dan üçgene geçiş zamanı dır.
bu bilgiden emin misiniz?
zaten geçişi zaman rölesi ile biz yapıyoruz. nasıl ölçüm yapacak?
motor katalog bilgisiden süre temin edilir zaman rölesi ona göre ayarlanır.
gerisi tahmini bilgi

bu bilgiden emin misiniz?
zaten geçişi zaman rölesi ile biz yapıyoruz. nasıl ölçüm yapacak?
motor katalog bilgisiden süre temin edilir zaman rölesi ona göre ayarlanır.
gerisi tahmini bilgi

sayın:redskymuscular ben 50 senedir bu işle uğraşıyorum asankron elektrik motorunu yıldız üçgen çalıştırma için .yıldızdan üçgene geçiş süresi zaman rolesi ayarını ne kadar olacağını yazan katoloğ görmedim ancak bazı özel işlerin projelerinede yazılı. olan süreye göre ayarlanır.

Benim bildiğim motor a takometre bağlanır motor çalıştırılır ve kronometreye basılır. takometre göstergesi motor etiketindeki devir sayısına geldiğinde kronometrenin gösterdiği zaman motorun yıldız dan üçgene geçiş zamanı dır .
takometre yerine ampermetre de kulanılır.
yıldız üçgen geçiş süresi hangi motor katog bilgisinde yazıyor burada yayınlarsan bizde öğrenmiş oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri