Yıldız üçgen şema zaman rölesi devreden çıkan

Ben elektrikçi değilim zaten hamamcıyım kaptan abi

Sent from my SM-N910C using KontrolKalemi Forumu mobile app

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kumanda devrelerini bence böyle çizmeyin hele elektrikçi iseniz hiç çizmeyin norma göre çizilirse daha iyi olur ezbere olmaz böyle kumanda devresi çizersek işi bilmediğimiz ön plana çıkar. işi bilmesen bile öğreniyorsun güzel bişey kolay gelsin.

Arkadaşlar amacım kimseyi yermek değil, bilmiyor olabilirsiniz, biliyor ancak daha iyi anlatmak için de yapmış olabilirsiniz. Ama bunun ortak bir dili var. Çinde çizilen bir devreyi Türkiye'deki bir insan okuyabiliyorsa bu standartlar sayesindedir. Öğrenmeye, öğretmeye çabalayın, demek istediğim bu. Yarın bu işlere yeni başlamış bir arkadaş böyle bir çizim yaparsa sebebi bizler oluruz.
Bu arada paylaşımın için teşekkürler @yunusx
GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu çizimin amacı çok bilmiş, anlamadan bakmadan bu sistem çalışmaz diyen bazı arkadaşların kablo geçişlerini görüp boş mesajlar yazmasını önlemek,o dediğiniz şemayı da paylaştım! adamlar çalışmaz dedi mecbur kaldık artık yukardaki sisteme bakarlar çalıştığını anlarlar umudum var yani

Sent from my SM-N910C using KontrolKalemi Forumu mobile app

Zaman rolesi devreden çıkan şemanın kablo bağlantısı kolay ve pratik tavsiye ederim

yEdjVM.jpg
sen teknik eleman olduğuna emin misin?

Bir Kardeşiniz Olarak İşinize Karışmak Gibi Olmasın Zaman Rölesinin 18 Nolu Kontağı Konulmamış

Elinize saglik cok guzel bir calisma bende denedim sistem calisiyor ...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri