Yıldız-Üçgen Bağlantı

Eminim yıl 2020 olunca birileri gelip yine bu konuyu yine hortlatacak.

Ne yıldız / üçgenmiş be arkadaş !

Ustam bigün birileri önce üçgen sonra yıldız çalıştırsam olurmu diye sorarsa şaşırma: )

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Ustam bigün birileri önce üçgen sonra yıldız çalıştırsam olurmu diye sorarsa şaşırma: )

bana soran bir iki akıllı oldu, bende olur niye olmasın sende öyle yap dedim.
hem herkesden farklı bir metodun olmuş olur dedim.
ne yaptılar bilmem

[MENTION=26259]nacak_68[/MENTION] ustam bios ne alemde aldın mı pil.

peki arkadaşlar elinizde ölçü aleti yok yıldız üçgen bağlantıyı nasıl yapardınız.?sadece kontrol kaleminiz var diyelim?

Sayın Arkadaşım fikrinden anladığım kadarı ile voltaj verip kontrol kalemi ile bakıp bağlayacaksın.Ama benim fikrim ölçü aletin yoksa motorlarla uğraşma o motorları sarmak ne kadar zahmetli biliyormusun.Zahmetide boş ver boşu boşuna masraf çıkarma bence kolay gelsin.

zeybek bey motorların yıldız veya yıldız üçgen çalıştırılacağını biliyorum. Size şunu soruyorum. Bir motor yalnız başına üçgen çalıştırılırmı şartları nelerdir. Birde şu motorun etiketlerini halen anlamış değilim. Motor etiketi için sadece motorun gücünü baz alabilir miyiz yoksa şu yıldız üçgen işaretlerine de bakmak gerekir mi. Teşekkürler.
Sayın Arkadaşım büyük güçteki motoru üçgen çalıştırabilirsin kablo kesitini,kontaktörü şalteri yüksek tutarak çalıştırabilirsin, motor kalkınma sırasında fazla amper çekeceği için enerji hattına ani yüklenir.Buda ister istemez arıza meydana getirir,

normal motorlar orjinal yıldız baglıdıdır yıldız ücgende ise yıldız köprülerini cıkarmalısın çünkü baglantı şekillerini yıldız ücgen pano kendisi yapıyor

Hakan;

Cümlen biraz hatalı ve eksik olmuş, düzeltme gereğini hissettim. Kusura bakma...

• Normal motorlar orijinal sadece yıldız bağlı değil, üçgen bağlı orijinal motorda vardır.
  • Yıldız üçgen otomasyonda ise yıldız köprüleri değil üçgen köprüleri çıkarılır. Klemens kutusunda yıldız köprülenmiş bir motor köprüleri çıkarılıp yıldız-üçgen çalıştırılmaz. Bu motor sadece yıldız çalışmaya uygundur, fakat klemens köprüleri üçgen köprülenmişse ya direkt üçgen veya yıldız üçgen otomasyonla yol verilip çalıştırılabilir.

yü.jpg

Son düzenleme:
arkadaşım bu sorduğun soru benımde aklımı bulandırırdı sürekli sonra yıldız ve üçgen bağlantıyı öğrenınce sorun kalmadı bence sen yıldız ve üçgen bağlantıyı öğren

Tek guc devresiyle yıldız ucgen calisan motorun devir yonunu degistirebilirmiyiz

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri