Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Teşekkürler! Ellerinize sağlık...
Hocam ben yüksek gerilim ile çalışmaya yeni başladım...
YG sistemlerinde meydana gelen arızalar ile ilgili olarak bi şeyler eklerseniz memnun oluruz.

bilgiler için tşkr.ler çok güzel olmuş ama ben türkiyenin enterkonnekte haritasını açamadım şifre istiyor neden acaba?

peki arkadasım bir sorum olacak
Ülkemizdki enerji iletim hatlarında (yg) frekans kaç hz dir
şimdiden tşk ederim

üçgen yıldız nötür bağlantı grupları hakkında nasıl bilgi bulabilirim

bilgi için tşkr.ler

bir sorum olacak ülkemizde iletim hatlarındaki
faz-nötr ,faz toprak,faz -faz ve yıldırım arızaları neden oluşur ve oluşmasını engellemek için neler yapılır
yanıtlarsanız sevinirim
tşkler

Moderatör tarafında düzenlendi:
sormak istedigim sey....

11kv , 3x150/45 mm2 orta gerilim kablosu cekiliyor,peki nasil anlicam bu kablo benim gucume yetermi...fabrika akim kapasite listesine bakmadan....
demek istedigim orta gerilim kablosu akim kapasitesini nasil hesaplariz...
ve iki adet 1600kva lik tarafo ya bu tip kablo yetermi?

eline sağlık ama benim kafama birşey takıldı ben elektrik sanralinde çalışıyorum parafodur dan bahsedilmiş ama benim merak ettiğim nokta parafodurun arızalı olupolmadığını nasıl anlarız atıyrum 36kv ama 33.5 den sonra iletkenlik sağlıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri