Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

yüksek gerilimhattında
dekontik sekontik

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Mümkünse Aşırı akım rölelerine set edilecek olan I>, I>>, t>, t>>, Io>, Io>>, to>, to ve Uo> değerlerinin olması gereken aralığı hakkında da bilgi alabilir miyiz.
Teşekkürler.

ltu78 ' Alıntı:
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Mümkünse Aşırı akım rölelerine set edilecek olan I>, I>>, t>, t>>, Io>, Io>>, to>, to ve Uo> değerlerinin olması gereken aralığı hakkında da bilgi alabilir miyiz.
Teşekkürler.

sn.ltu78

Daha önce sitede hazırlamış olduğum Yüksek Gerilim Ders Notları başlıklı konudaki Aşırı Akımın Oluşumu - Fider Aşırı Akım ve Roleler başlıkları altındaki ders notlarını okursanız geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.Aşşağıdaki linkten Yüksek Gerilim Ders Notları başlıklı konuya ulaşabilirsiniz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/og-yg-ders-notları.4041/

Kolay Gelsin...
Saygılarımla...

Arkadasim eline saglik somada egitim almisin galiba birazda İzole trafolardan bahsetdersen arkadaslar icin daha faydali olabiliriz galiba

Özellikle konuya uzak olanlar için temel seviyeden çok güzel bir başlangıç olmuş. Resimlerle desteklenmesi anlamayı kolaylaştırıyor.

Elinize sağlık. Tesekkurler.

burçin gerçekten güzel bir iş çıkarmışsın ama biraz eksiklerin yok degil var onlarda zamanla.. ;)

sn.muhendiskemal

Siz benim öğretmenim bende sizin öğrenciniz değilim ben kimseye birşeyleri kanıtlamak içinde bu konuyu açmadım sadece aklımdakileri ve elimdekileri aktardım madem eksiklerim var buyrun tamamlayın.Ama lütfen benimle kalkıpta öğretmenimmiş gibi eksiklerin var tamamla gel tarzı konuşmayınız.

paylaşım için teşekkürler :)
şu anda son mühendislik son sınıftayım ve yüksek gerilim tekniği öğrenmek şart bana göre.

çok faydalı bilgiler. kendi adıma çok faydalandım.Bu kadar emek veren Burcin arkadaşımıza Teşekkür ediyorum.. eline sağlık

merhabalar
bir araştırma konusunda takıldığım bir konuyu size danışmak isterim.
" demet iletkenli hatlarda endüktans " hakkında bilgi nasıl bulabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri