Yük atmayı nasıl yapacağız.

halhal

Üye
Merhaba
Ana baralarimiza bağlı ek sistemler geldi.
Ancak 150 metre uzaktaki yeni Pano muzun elektrik kesintisi olduğunda jeneratorden beslemis olduk. Jeneratör bu yükü kaldıramaz.
Panoları da sipariş ettik.
Elektrik kesildiğinde bu panoları devreden çıkaracak bir sistem geliştirilim istiyorum ancak nasıl yapabilirim. Ne tür malzemelere ihtiyacım var
Yardımcı olur musunuz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Şalterleriniz motorlu ise veya motorlu şalter ile değiştirip, ekonomik bir plc ile bu motorlu şalteri jeneratör devreye girdiğinde kumanda ederek sorunu çözebilirsiniz.
Bir nevi yük atma senaryosu ve buna uygun şalterlerin motorlu şalterler ile değiştirilip; plc ile gerekli senaryonun yazılması benim önerimdir.
Değerli üstadların başka önerileri olacaktır.

Hocam şalter motorlu değil.
Siemens 5vt serisi.
Genel öneri sizinki gibiyse konuyu detaylandirmak için yardımınızı rica ederim
  1. Ne tür malzemelere ihtiyaç var
  2. Yapımı hakkinda

Bu şalterlerin üstüne motor takılıyor.
Aslında sizin bir tane şalterinize uygun motor ve rölelerle uygun kumanda yaparak; jeneratör devreye girdiğinde şalter açsın, jeneratör devre dışı iken şalter kapatsın kumandasını kurabilirsiniz.

Siemens'in herhangi bir şalt bayisini arayıp yardım alabilirsiniz.

Şalterinizin tam modelini yazın ben de size şalt kataloğundan söyleyebilirim ne alacağınızı

Mesela VL serisi için uygun motor aşağıdaki linktedir.
https://mall.industry.siemens.com/mall/en/ww/Catalog/Product/3VL9300-3MQ00

Şalterlere düşü
k ngerilim bobini takdırın, elektrik kesintisinde Şebeke şalteri devreden çıkar.
Arkadaşların önerdiği otomasayonu yapamıyacaksanız bu şekılde kumanda etmeye çalışırsınız.Ama mutlaka şalterler arasında elektrıklı ve mekanık kilitleme olmasında elzem vardır.

sana lazım olan malzemeler uygun şalter şalter motoru kontaktör yada röle yapacağın fantazıye bağlı olarak bu degısır 2 tanede push buton ama sana tavsıyem sen ıyı bır revizyona gır cunku ılerıde 3 pano daha gelır jenarator yıne yayar

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri