XP'yi Windows 8'e yükseltme

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Arkadaşlar benim bir masaüstü bilgisayarım var. Özellikleri:
Ram: 1GB
İşlemci: 2GHZ
Ekran kartı: 128MB
Ben windoWs 8 yükleyebilir miyim?
Eğer yükleyebilirsem hangi yolları takip etmem gerekir?

Buraya baktım üstadım.
Windows 8
Bilgisayarınızda Windows 8 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği (daha fazla bilgi)

• RAM: 1 gigabayt (GB) (32-bit) veya 2 GB (64-bit)

• Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)

• Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı
Ama:
1. İşlemci 1,80 GHz fakat PAEİ NX ve SSE2 desteği kafamı karıştırıyor.
2. Grafik kartı WDDM sürücüsüne sahip mi değil mi bilmiyorum.Aygıt yöneticisi veya başlat çalıştır dxdiag yazınca bu bilgiler çıkmıyor.

Başlat çalıştıra dxdiag yazınca hata mı veriyor?Normalde her işletim sisteminde çalışması lazım.

Ya çalışıyor da işlemci de sorun yok 1,80. Ama PAE, NX ve SEE2 desteği yazmıyor.
Bir de grafik kartı özelliklerinde WDDM sürücü özelliği gözükmüyor. Ondan çekiniyorum windows 8'i kurmaya.

Windows 8 de kurarken eğer cpu uyumsuz ise zaten kurulum sırasında hata veriyor.Fakat bu hatayı çözmek için biostan bazı ayarları enabled konumuna getirdiğimiz zaman düzeliyor.Siz PAE,NX ve SSE2 desteğini öğrenmek istiyorsanız AIDA64 Extreme Edition programını indirip kurmanız lazım.Eğer bakmak isterseniz yardımcı olurum bu program konusunda veya biosdan ayarları değiştireyim derseniz o konuda da yardımcı olurum.

Çok teşekkür ederim. Sizden özür dileyerek şu an da çıkmam lazım. Yarın tekrar görüşürüz Allahın izniyle. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ustam.

Estağfurullah.İnşallah görüşmek dileğiyle.

Buraya baktım üstadım.
Windows 8
Bilgisayarınızda Windows 8 çalıştırmak istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:

• İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ve PAE, NX ve SSE2 desteği (daha fazla bilgi)

• RAM: 1 gigabayt (GB) (32-bit) veya 2 GB (64-bit)

• Sabit disk alanı: 16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit)

• Grafik kartı: WDDM sürücüsüne sahip Microsoft DirectX 9 grafik cihazı
Ama:
1. İşlemci 1,80 GHz fakat PAEİ NX ve SSE2 desteği kafamı karıştırıyor.
2. Grafik kartı WDDM sürücüsüne sahip mi değil mi bilmiyorum.Aygıt yöneticisi veya başlat çalıştır dxdiag yazınca bu bilgiler çıkmıyor.
İşlemci ve anakart modeli özelliklerinden destek var mı yok mu anlayabilirsin Doğan Hocam yine burda paylaşırsan elimizden geleni yaparız, yarın görüşmek üzere :)

Windows 8 format DVD bekliyorum ustalarım. Gelsin tekrar bu konu hakkında görüşürüz Allah'ın izniyle.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri