Windows 7 ye Simatic Kurulumu

merhabalar

ben windows 7`de ultimate yüklü ve elimde step7 ver:7 sp1 mevcut
lakin bunuda diger step 7 ler gibi win7 de kuramaım yardımcı olabilecek bir arkadas varsa sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadaşlar windows bu işletim sistemini yaparken uyumluluk sorunlarını düşünerek bir önlem almış. Ben bir çok program kurdum hatasız. Gayet basit kuracağımız setup dosyasını sağ tıklayın özellikler diyin. sonra uyumluluk ikonunu tıklayın ve orada çalıştırmak istediğiniz işletim sistemini seçin ve yönetici olarak ata diyin. Uygula diyin ve tamam diyip çıkın olay bitmiştir exe setup dosyanızı çift tıklayarak çalıştırınız saygılar...

arkadaş kurulum urda anlatılan gibi tener arkadaşım daha dikkatli davranmış biraz dikkat z teknik adamlarz dikat bizde daha fazla olmalı..kolay gelsin.ultimate versiyonda denenmiştir.

Siemens desteklemiyorum demedikçe o işletim sisteminde çalışmayın, kesin bir nedeni vardır(microsofttan daha fazla yazılımcı çalışıyor siemenste), acı bir tecrübeyle karşınıza birgün çıkar
Murpy Kanunları bknz:https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/murphy-kanunları.26417/

tecrübeyle sabittir..

slm olkan bey ben sitede belirtilen şekilde yaptım ama step 7yi kuramadım.ama bendeki step7 de exe dosyalarının uzantısı msi değildi ondan olabilir mi.nasıl yapmamız gerekir.yazarsanız sevinirim.teşekkürler

volkan bey bendeki simatic proğramında exeler msi uzantılı değil bir de enable yaparken çift tıklatıp enable olarak mı değiştiriyoruz yoksa başka bi yerden mi enable yapıyoruz yazarsanız sevinirim teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım enable yaparken yazıyoruz yada başka enable leri kopyala yapıştır yap.msi dosyaları belirtilen dizinlerin içinde kolay gelsin

benim bilgisayarımda windows7 home basic yüklü olduğu için simatik programını kuramadım. bu sorunu şu şekilde aştım bilgisayarıma VMWARE sanal işletim sistemi kurdum.bu işletim sisteminin içerisine "windows xp pro" kurdum ve simatik programlarını( S7 200 V4.0--SİMATİC V5.4 programların) sorunsuzu kurdum. xp pro nun com ayarlarını yaptıktan sonra bilgisayarım s7 200 ve s7 300 plc ler ile haberleşti.
ek olarak wincc flexible programını da kurarak runtime modunda plc ye veri gönderbildim.

selamin aleykum arkadaslar ben vista yukluyken simatik vardi calisiyodu, sora windows 7 ye yukseltme upgrade ettim simdi aimatik manager acilmiyo hic baslamiyo ne yapmam lazim?

ben dırek kurdum hıc bı sorun yqasamadım wın 7 ultımate hıc hata mesajıda wermedı yarında wıncc flexıble yı kurmayı deneyecem

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri