Windows 7 Flash Disk ile Format Atmak

ibrahim-

Üye
arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.çünkü dvd bozuldu. flash ile w7 formatını nasıl yapmalıyım.. 4 gb lık flash var.. iyi günler .

boot ayarlarında usb seçeneği varmı öncelikle bunu bak bios>boot device>usb

bu sekilde yapabiliyormuyuz? bıraz daha bılgı verebılırmısınız rica etsem

bir de nasıl hdd bolecem yardım edersenız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn. ibrahim-,

Eğer anakartınız çok eski değilse, USB ile Windows 7 kurulumuna engel olacağını düşünmüyorum. Önemli ve ihtiyacınız olan, BIOS yazılımında Boot, Boot Sequence ya da Boot Options gibi isimlerle yer alabilecek seçenekte HDD, DVD seçer gibi USB seçebilmenize imkan sağlanmasıdır.

Ben de daha önce hiç denemedim. Ancak Chip Online'da yer alan anlatımda her şey adım adım ve açık bir şekilde anlatılmış. Bence oradan takip etmenizde bir sakınca olmayacaktır.

Saygılarımla,

Sn. ibrahim-,

Eğer anakartınız çok eski değilse, USB ile Windows 7 kurulumuna engel olacağını düşünmüyorum. Önemli ve ihtiyacınız olan, BIOS yazılımında Boot, Boot Sequence ya da Boot Options gibi isimlerle yer alabilecek seçenekte HDD, DVD seçer gibi USB seçebilmenize imkan sağlanmasıdır.

Ben de daha önce hiç denemedim. Ancak Chip Online'da yer alan anlatımda her şey adım adım ve açık bir şekilde anlatılmış. Bence oradan takip etmenizde bir sakınca olmayacaktır.

Saygılarımla,
tamam deniyeceğim, teşekkürler kardeşim,

arkadaşım benim kullandığım winto flash programı var ve ben bunula istediğim zaman flash bellekten format atabiliyorum istedğin işletim sistemini boot edebilirsin yalnız tek bir tane işletim sistemini boot eder.artı birde boot ettikten sonra baktın ki başka bir sürü yer var flasını yine depo olarak kullanman için hemen flash bellek e girdiğin gibi yeni klasör aç ve istediğini o klasöre at boot işleminde sorun olmaz bu şekilde yaparsn. ben sana link verecektim upload ettiğim dosyada sorun var bulamadım google da bulabilirsin..

Sn. ibrahim-,

Saygılarımla,
ilk başta flas boot edilmesi gerekiyor senin dediğinin olması için flash ı boot etmeden boot secuence kısmında flash bellek i göremezsin..bunun için winto flash programı gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri