Wincc flexible button (events ) nasıl atanır?

yurdusev

Üye
arkadaşlar wincc felexible da buton atamak istiyorum bu buttonda işlem yapraken buton basılı değilken tag gözterdediği değer örnegin m0.1 =0 olsun butona tıklatıgımda m0.1=1 olsun bunu nasıl yapacagım event yazan kısımı yazarsanız sevinirim yani ben start ve stop yapmak istiyorum Scada kısmında

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
start-stop mu bastıgın surece aktiflikmi istiyosun anlayamadım,acıklarsan yardımcı olurum

tek buton bas bırak set tekrar bas bırak reset

butonu sec invert bit komutunu sec tagı sec ok o kadar

Arkadaşlar wincc 2007 yi kullanarak s7200 plcye bir veri gönderecek şekilde bir proje örneği istiyorum bu şu şekilde olabilir ı0.0 diye bir buton ve q0.0 die bir lamba olabilir plcyi iyi biliorum fakat scadaya yeni başladım yardımlarınızı bekliorum teşekkürler...

Direk I0.0 dan değilden merker bitler üzerinden göndermen daha sağlıklı olur. I0.0 a paralel bir m0.0 bagla scadada onu kullan bilgi göndermek için. Tabi öncesinde m0.0 tagını tanımlaman lazım. PLC den işlem yapacaksan external tag olrak tanımlaman gerekecek..

selam arkdaşlar wincc ekran programında örnek programlar lazım kullannımı için daha önce tiwido falan kullandım ekran programı.şimdi bunun için wincc ekran programında bi kaç örnek lazım

yardımcı olursanız çok teşekkür ederim ********@hotmail.com eklerseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk önce events te presse gel burada edit bits içinde set biti seç ve oradan tagını seç daha sonra releaseye gel burada yine edit bits yap orada resetbiti seç ve tekrar aynı tagını seç işlemin olacaktır.

ilk once sımatıc de genel data blok hazırla ve verı tıpını bool olarak sec daha sonra wıncc flexıbleyi ıster sımatıc manager ınsert statıon dan ıstersen wıncc flexıblenın kısa yolundan ac eger sımatı managerden acarsan tag ıle ılıskılendırırken sol altakı okdan sımatıc managerle ılıskılendırılmıs tag ac oradan m ıc rolesının ıstedıgın bıtıyle ılıskılendır daha sonra bır buton ekle propertıes den events gel oradan edıt bıtı sec oradanda set bıtını sec oradan tag kısmını acıp ılgılı tagı ata sonra plc sım ve wıncc flexıble rumtımeyı ac ve calıstır bu arada plc ıle wıncc flexıble haberlesme ayarlarını yapmalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri