winCC bağlantıları anlamak

o z g u r

Üye
winCC 6'da oluşturulmuş bir projede herhangi bir düğmenin ya da rakam girilen kutuların hangi obje ya da parametre ile ilişkilendirildiğini ya da cascade çalışan nesnelerin birbirlerini etkileme şeklini nereden görebilirim? winCC bilgim yok denecek kadar az. Zaten amacım winCC öğrenmek değil, o projenin çalıştığı tesisi daha iyi anlamak. Amacım kısaca, bilgisayardan set değeri girildiğinde, tesiste etkilenen kısımları winCC projesinden öğrenmek. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İlgili objeye mouse ile tıklayın.Yada obje ustundeyken sag tıklayıp propertiesi acın.
Asagıda tüm bilgileri acılacaktır.
Tag yazan yerde ilgili adrese ulasırsınız.

winCC 6'da oluşturulmuş bir projede herhangi bir düğmenin ya da rakam girilen kutuların hangi obje ya da parametre ile ilişkilendirildiğini ya da cascade çalışan nesnelerin birbirlerini etkileme şeklini nereden görebilirim? winCC bilgim yok denecek kadar az. Zaten amacım winCC öğrenmek değil, o projenin çalıştığı tesisi daha iyi anlamak. Amacım kısaca, bilgisayardan set değeri girildiğinde, tesiste etkilenen kısımları winCC projesinden öğrenmek. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Amacım winCC öğrenmek değil demişsin.
Kısaca tesiste etkilenen kısımları winCC projesinden öğrenmek için ; winCC öğrenmelisiniz..

Kolay Gelsin.

Yıllar önce VisualBasic ile uğraşmıştım. Arada bir de hobi amaçlı web tasarımı yapabiliyorum. Birazda bu bilgime güvenip winCC'yi kısa sürede çözebileceğimi zannettim ama açıkcası winCC ya da başka bir platform için yaşlanmışım artık. Zaten sayın iarslan'ın tavsiyesinide beceremedim :( WinCC'de kurcalayabildiğim tek ekran WinCC Explorer penceresi. O ekranda nereye girdiysem, ister liste halinde bir ekran gelsin ister graphic designer ile sayfa tasarımı gelsin Properties ile bağlantıları görebilmem mümkün olmadı. Neyse, dünyanın sonu değil. Tavsiyeler için teşekkürler.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri