WİFİ PROBLEMİ

Tv nin wifisi çalışmıyor ağa arama kısmına girdiğim an tv kitlenip kendini kapatıp açıyor ilk açtığı an tv wifi 5 dk bağlantı görüyor o esnada herşeyi yapabiliyorum aradan 5 dk ya geçiyor wifi gitmiş tekrar bağlanamaya çalıştığımda tv kitleniyor.İnternette araştırdığım kadarı ile wifi kartı bozulmuş.Bozulma olayı yazılım güncellemesinden sonra oldu sürüm düşürme - vs işe yaramadı.

MODEL:46ES7000 bu cihaza ait wifi modülünü nerede bulabilirim ? Servis gereksiz cok para alıcağı için kendim değişebileceğime inanıyorum.

TV MODEL:SAMSUNG 46ES7000
MODEM:AİRTİES 5760 -Telefonun ve diğer ağları filan hiçbirşeyi görmüyor tv kitleniyor.

Son düzenleme:
Şimdi kaç parmağımı kaldırdım ?

Ahhhhh, bilemedin..
Bu yüzden cevap yazmayalım arkadaşa.

Böyle sorular karşısında kendimi medyum Keto gibi hissediyorum, aradan Memiş çıkıp basacak tokatı diye ödüm kopuyor !

Not: Sorunu düzelt arkadaşım, marka/model, adsl modemin vs vs.

Şimdi kaç parmağımı kaldırdım ?

Ahhhhh, bilemedin..
Bu yüzden cevap yazmayalım arkadaşa.

Böyle sorular karşısında kendimi medyum Keto gibi hissediyorum, aradan Memiş çıkıp basacak tokatı diye ödüm kopuyor !

Not: Sorunu düzelt arkadaşım, marka/model, adsl modemin vs vs.

Güncelledim.

Wifi kartın Built-in (yani bordun üzerine yerleştirilmiş) ise yapacak birşeyin yok ! Anakartı değiştireceksin. Sanırım yakın zamanda güncelleme yapmışsın bunun akabinde wifi çalışmamaya başlamış. Güncelleme desteklenmeyen bir model içerdiğinden ya yazılımsal olarak çalışmıyor yada gerçek anlamda wifi ünetisi görev yapmıyor.
Size tavsiye edebileceğim bir wifi modülü (ki tümleşik olduğunu düşünüyorum) yok !
Şayet garanti süresi bitmemiş ise servisinde bordunun değişmesi lazım(tümleşik veya ilave).
Garanti dışı bir üründen konuşursak içini söküp bord revizyon numaralarını vermeniz lazım. Bizde size muadili veya bir üst versiyondan bir şeyler önerebilelim.

Wifi kartın Built-in (yani bordun üzerine yerleştirilmiş) ise yapacak birşeyin yok ! Anakartı değiştireceksin. Sanırım yakın zamanda güncelleme yapmışsın bunun akabinde wifi çalışmamaya başlamış. Güncelleme desteklenmeyen bir model içerdiğinden ya yazılımsal olarak çalışmıyor yada gerçek anlamda wifi ünetisi görev yapmıyor.
Size tavsiye edebileceğim bir wifi modülü (ki tümleşik olduğunu düşünüyorum) yok !
Şayet garanti süresi bitmemiş ise servisinde bordunun değişmesi lazım(tümleşik veya ilave).
Garanti dışı bir üründen konuşursak içini söküp bord revizyon numaralarını vermeniz lazım. Bizde size muadili veya bir üst versiyondan bir şeyler önerebilelim.

Büyük ihtimal ayrı forumlarda okuduğum kadarıyla servis 5-10 dakikada garantisi olan tv ninkini hemen değiştirmiş anlaşılan tv yi bi sökeyim duruma bakıyım.

Benimde Arçelik marka televizyonda buna benzer sıkıntı var cep telefonumu modem yaptığımda televizyon internete bağlanıyor modemi bağladığımda modeme bağlandı ama internet bağlantısı yok diyor ama bu sorunu modemle telefon veya tapleti bağladığımda da yapıyor ama bilgisayarda böyle sorun yok!

Benimde Arçelik marka televizyonda buna benzer sıkıntı var cep telefonumu modem yaptığımda televizyon internete bağlanıyor modemi bağladığımda modeme bağlandı ama internet bağlantısı yok diyor ama bu sorunu modemle telefon veya tapleti bağladığımda da yapıyor ama bilgisayarda böyle sorun yok!

Valla benim tv hiçbir ağayı bulmuyo ara dediğim an şok geçirmiş gibi kitlenip yeniden kapanıp acılıyor.

Valla benim tv hiçbir ağayı bulmuyo ara dediğim an şok geçirmiş gibi kitlenip yeniden kapanıp acılıyor.
Senin televizyonun durumu benim televizyondan vahim:)Ama bende modem sorunu var televizyon değil siz yazınca bende durumu yazdım belki @seagate bana da bir yol söyler dedim:)

DHCP cache temizlenmesi lazım, mevcut DNS yapılandırmanız geçerli değil. Televizyonunuzdaki IP ayarlarını statik yapın ve modeminizde belirtilen IP havuzunun dışında bir IP verin. DNS yapılandırmanız ve IP yapılandırmanız modem üzerinden gerçekleşiyorsa DNS sunucunuzun modem IP si olması lazım.

Örnek:
MODEM:

IPv4 ADDR = 192.168.1.1
Netmask = 255.255.255.0 # Maskınız böyle oursa alt ağlara erişiminiz olmaz(IT manager değilseniz
böyle bırakın)
DHCP Havuz Başlangıcı : 192.168.1.100
DHCP havuz genişliği : 20 #20 Adet IP yeizin verilir.
DNS Sunucusu : 8.8.4.4 (1) 208.67.220.220(2)

TV :
Ağınızın session ID si (yayın ADI): Muhtesem_Wifi_agi :)
Şifreniz : Çok_gizli_bir_şifre
IPv4 ADDR : 192.168.1.150 #Dhcp havuzun dışında bir IP
Netmask : 255.255.255.0
Gateway : 192.168.1.1
DNS : 192.168.1.1 # Dikkat edin, DNS tanımlarsanız ilk bağlanma esnasında paketleriniz modem
tarafından düşürülür.

DHCP sunucularında kira zamanınız dolarsa ya modemin tüm cache lerini silmeniz yada reset atmanız gerekir(Bazen el ile silmeniz gerekir(reset silmeyebilir)).

Nacizane tavsiyem bir Raspberry Pi 3 alıp hdmi girişinden televizyona bağlamanızdır. Tamam önceki kaltitede olmayabilir ama net üzerinden seyredeceğiniz kapasite belli, üç aşşağa beş yukarı yaklaşık bir kalitede filim izler veya gazete okursunuz.

Tv yi fab. ayarına çekmek çözüm değil mi? @seagate Ustam bilgiler müthiş açıklamalar enterasan muhteşem :).

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri