Voltaj azalması

kivanccc

Üye
S.a arkadaşlar. Sıkıntı; daire deki sigortalıkta faz göstermiyordu bir kaç kere saatteki sigortayı açıp kapattık faz gösterdi. Sigortalar çok eski ve gereksiz değerdeydi hepsi değişti. Akşam tekrar voltaj azaldı tv ve ışıklar azaldı sonra dairede elektrik komple gitti. Yardımm

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
dağıtım şirketinden gelen voltajı ölçtünüz mü ?

Daireniz monofazemi trifazemi besleniyor? Bu kesinti sadece sizin dairenizdemi oluyor?

Hocam selamlar,benzer bir sıkıntıda bizim evde yaşanıyor,akşamları evdeki lambalarda göz kırpması şeklinde tabir edebileceğim voltaj düşmesi yaşanmakta,fakat bu durumun belirli bir Zaman'ı yok,bazen yarım saatte bir bezen 10 dk.da bir oluyor.Konu ile ilgili tanıdığım bir elektrikçi eve gelip voltajı ölçtü 220 volt olduğunu gördü,fakat evdeki sigorta kutusundaki bir sigortanın bağlantı vidasında gevşeklik olduğunu bunu tamir ettiğini söyledi,evin alt katında kuru temizleme dükkanı vardı acaba ordan kaynaklanıyor olabilir mi diye düşünüyorduk ama orasıda kapandı.Daha sonra İzmir tedaş'a mail attım gelip direkleri kontrol ettiler direklerin normal olduğunu fakat apartman girişindeki panoda "bara'nın" yada klemenslerin değişmesi gerektigini söylediler ama henüz daha o konu Hakkı'nda harekete geçmedik,acaba sizlerin konu Hakkı'nda yardımcı olabileceği birşey olabilir mi?şimdiden çok teşekkür ederim

hocam selamlar,evin içerisindeki sigorta panosundaki gevşekliği giderdik hatta ana panodaki bağlantıları da kontrol ettik ama tekrar kontrol edeceğiz,bu bahsettiğim durumu evin içersin de ki beyaz olmayan diğer lambalarda gözlemliyoruz,bu durumu komşular ile paylaşmıştım,bizde de oluyor diyorlar dı,fakat en son konuşmamız sonrasında olmadığını söylediler.sizin söylediklerinize istinaden kontrolleri o yönde sıklaştırıp gözlemliyeceğim,birde bir konu daha var,biz evde voltajı ölçtük 220 volt ama,düşme anında nasıl ölçüm yapabiliriz,çünkü dalgalanmalar belli bir zamanda olmuyor ve göz kırpması kadar kısa bir sürede gerçekleşiyor?
şimdiden çok teşekkür ederim..

hocam selamlar,evin içerisindeki sigorta panosundaki gevşekliği giderdik hatta ana panodaki bağlantıları da kontrol ettik ama tekrar kontrol edeceğiz,bu bahsettiğim durumu evin içersin de ki beyaz olmayan diğer lambalarda gözlemliyoruz,bu durumu komşular ile paylaşmıştım,bizde de oluyor diyorlar dı,fakat en son konuşmamız sonrasında olmadığını söylediler.sizin söylediklerinize istinaden kontrolleri o yönde sıklaştırıp gözlemliyeceğim,birde bir konu daha var,biz evde voltajı ölçtük 220 volt ama,düşme anında nasıl ölçüm yapabiliriz,çünkü dalgalanmalar belli bir zamanda olmuyor ve göz kırpması kadar kısa bir sürede gerçekleşiyor?
şimdiden çok teşekkür ederim..
Goz kirpma olayi notr iletkeni ile alakalidir tamamen..calistigim isyerinde sadece bir odaya ait 4 adet armatur sonuk yaniyor ve ayni zamanda tekliyordu..lambalar kapali iken voltaji 220 olcuyorum.tek tek acmaya baslayinca 4.armaturu yakinca voltajin 180 voltlara indigini farkettim..3 tanesi kapali 1 i acik iken bu durum olusmuyordu..notr hattini baska bir odadan alip o buata baglayinca lambalar kendine geldi..notr hattinin klemenslerini ve sikligini iyice kontrol edin

Goz kirpma olayi notr iletkeni ile alakalidir tamamen..calistigim isyerinde sadece bir odaya ait 4 adet armatur sonuk yaniyor ve ayni zamanda tekliyordu..lambalar kapali iken voltaji 220 olcuyorum.tek tek acmaya baslayinca 4.armaturu yakinca voltajin 180 voltlara indigini farkettim..3 tanesi kapali 1 i acik iken bu durum olusmuyordu..notr hattini baska bir odadan alip o buata baglayinca lambalar kendine geldi..notr hattinin klemenslerini ve sikligini iyice kontrol edin

merhabalar,bir tane voltaj analiser tedarik ettim bir arkadaşımdan,bu akşam onu televizyona baglayıp,gelen voltajı ölçmeye çalışıcam,bu aletin üzerinde bir tane hafıza kartı var,verileri karta kaydedip daha sonra bilgisayar ortamında verileri grafik ve data olarak gösteriyor,umarım başarılı oluruz.

merhaba,dün akşam evde voltaj analiser ile yaptığım ölçümü nihayet tamamladım.Yaklaşık 3 saat boyunca analiser tv'ye bağlı olarak ve 6 adet lamba açık iken yaptığım ölçüm sonrasında voltaj'da sürekli bir dalgalanma tespit ettik.220 volt ile 200 volt arasında bir sapma mevcut.Ölçüme saat 21:00 civarında başladım,22:30 sularına kadar dalgalanma daha fazla 22:30 sonrasında saat 24:00 e kadar dalgalanma biraz daha stabil gözüküyor.

Ekli dosyalar

• voltaj (1).txt
    56.3 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri