Visual Studio ve Neutron dvr

thebilo

Üye
Slm Alykm

arkadaşlar çok uğraştım yaptım ama istediğim gibi olmadı,
visual studio'da, neutron dvr'a internet üzerinden bağlanıp tek bir kameradan görüntü alabilmek için yazılım yapmaya çalııyorum, bu bağlanacağı tek kamera speed dome olacağı için aynı zamanda ptz kontrolleride olacak, 1 kamera görüntüsü ve ptz kontroller, yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Slm Alykm

arkadaşlar çok uğraştım yaptım ama istediğim gibi olmadı,
visual studio'da, neutron dvr'a internet üzerinden bağlanıp tek bir kameradan görüntü alabilmek için yazılım yapmaya çalııyorum, bu bağlanacağı tek kamera speed dome olacağı için aynı zamanda ptz kontrolleride olacak, 1 kamera görüntüsü ve ptz kontroller, yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Visual studio Da Speed Dome un kontrolünü yapabilmen için Dvr Cihazı Yukarı-Asagı-Saga-Sola-Zoomup-Zoomdown kontrollerı için serialportta Hangi degerlerı yazıyor önce bunu ögrenmelısın aslında Kayıt cıhazının Elinde SDK sı varsa işin dahada kolaylaşacakdır

Yada Bir alternatif önereyim;

Kayıt cihazının Seriportunu Bilgisayar üzerinden okuyabilirsen Sorularınıda cevaplamıs olursun

timer1_tick olay yordamına

(vb.net )RichTextBox1.Text = SerialPort1.ReadExisting yazıp debug yapdıgında sen kayıt cıhazından ptz kontrolunu sagladıgında ;

Kayıt cihazının seri portuna yazılan senin richtextbox a yazılır

ornek vermek gerekirse kayıt cıhazında yukarı tusuna basdın seriportta "Up" yazıldı
richtextbox "Up" yazar

Böylelikle kayıt cıhazının nıtelıklerını bulmanda yardımcı olur ve seri portunu okuyabılmen ıcın
kullandıgı port erişimlerini deneme yanılma yontemıyle bulabılırsın

Baundrate=38400
Parity= Odd

degerlerını tek tek denıcen artık Kolay gelsın :)):

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim, sağolun...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye