Visual Basic ile bir plc nin veri bölgelerine nasıl ulaşılır?

Halen Excel ile PLC takibi konusunda isteği olan arkadaşlara Siemens firmasının S7-200 PLC'si ile haberleşen ve Excel'den takip ve müdahale yapmaya izin veren bir eklentisi olan PCACCESS yazılımını tavsiye ederim.

Kullanımı ile ilgili yardım taleplerinizde görüşelim.

bende visual basic arayüzünden plc ile rs232 seri port haberleşmesini kullanarak step motor süreceğim. plc ile step motor motor arasına l297 ve l298 entegrelerinden oluşan bir sürücü devre yapacağım. Plc ye kgl_win programıyla kodları yazabiliyorum ama visual basicle plc ( LG master k120s) yi haberleştiremedim. visual basic'de misrosoft comm control modulunu kullanacağımı biliyorum ama beceremedim. projeyi yapmak için çok az zamanım kaldı. bu konuda yardımcı olabilirseniz yada elinde örnek program olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Saygılarımla

bende visual basic arayüzünden plc ile rs232 seri port haberleşmesini kullanarak step motor süreceğim. plc ile step motor motor arasına l297 ve l298 entegrelerinden oluşan bir sürücü devre yapacağım. Plc ye kgl_win programıyla kodları yazabiliyorum ama visual basicle plc ( LG master k120s) yi haberleştiremedim. visual basic'de misrosoft comm control modulunu kullanacağımı biliyorum ama beceremedim. projeyi yapmak için çok az zamanım kaldı. bu konuda yardımcı olabilirseniz yada elinde örnek program olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Saygılarımla

Hocam merhabalar. Bilmiyorum probleminize çözüm bulabildiniz mi ama ümit ederek yazıyorum. Öncelikle bitirme projemde neredeyse sorduğunuz şeyin aynısını yapacağım. Motor sürme kısmı daha belli değil belki farklı bir uygulama yapacağım ancak haberleşme yani plc ye erişebilirlik konusunda yardımcı olursan çok sevinirim.

ARKADAŞLAR MERHABA. YORUMLAR ÇOK ESKİ FAKAT Bİ ÜMİT BELKİ GÖREN OLUR. BEN PLC VE OPARATÖR PANELİ PROGRAMLIYORUM FAKAT ŞU AN Kİ MERAK KONUM VE BİLMEK ISTEDIGIM VISUAL STUDIO PROGRAMI İLE SIEMENS SERISI PLCLERE NASIL KOMUT GONDERICEZ ? BASIT CAPLI BIR ORNEK VEYAHUT YAZILIM VAR MI? TESEKKURLER SIMDIDEN

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri