Vipa WinPlc7 türkçe eğitim dökümanı

micro win ile programlama yapmak mümkün mü ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
peki vipa plc modellerinin model çeşitleri ve fiyat katoloğunu siemens gibi açıklamalı bir şekilde internette mevcutmudur ben aradım bulamadım. siz biliyormusunuz?

Aradığınız ayrıntılı fiyat listesini "Vipa PLC-HMI 2010 Genel Katalog" başlıklı konuda bulabilirsiniz.

micro win ile programlama yapmak mümkün mü ?

VIPA PLC ler SIEMENS S7 300 serisi tabanı üzerine inşaa edilmiş ortak patentli ürünlerdir. Bu sayede VIPA 100V, 200V, 300S serisi CPU ları SIEMENS SIMATIC MANAGER programı ile programlayabilir, mevcut programlarınızı VIPA ürünlere uyarlaya bilirsiniz. Fakat SIEMES S7 200 gibi microwin ile programlamanız mümkün değildir.

arkadaşlar vipa plc de hafıza kartları hakkında acill yardım almam lazım. plc ye telefon hafıza kartları da uyumlumu? Yoksa siemens gibi özel bir kart mı takılması gerekiyor? aradaki farkları neler?
Cevaplarınız icin şimdiden tesekkürler

arkadaşlar vipa plc de hafıza kartları hakkında acill yardım almam lazım. plc ye telefon hafıza kartları da uyumlumu? Yoksa siemens gibi özel bir kart mı takılması gerekiyor? aradaki farkları neler?
Cevaplarınız icin şimdiden tesekkürler

VIPA PLC ler 2 farklı kartları desteklemektedir.

1. MCC kartlar Özel kartlar olup sadece VIPA dan temin edilebilir. Bu kartlar ile PLC nin mevcut hafızasını arttırabilirsiniz.
Örn: 315-2AG12 kodlu PLC hafızası 1 MB dır. bu PLC kart takılarak 2MB hafızaya çıkarılabilir.

2. MCC kartlar: Normal piyasadan da temin edebileceğiniz kartlardır. fakat hafıza boyutu 1Gb geçmemeli ( eski modellerde 512 Kb) ve Fat 16 olarak formatlanmış olmalıdır. bu kartlar ile yapabileceğiniz mevcut programın yedeğinin alınması veya program silinmesi durumunda kartta bulunan programın yüklenmesi olacaktır.

Bu kartları VIPA bayii ve entegratörlerinden temin edebilirsiniz.

MMC Karttan PLC Ye Programı Geri Yükleme yöntemi nasıl oluyor

Saygılar

PLC CPU314ST

Merhaba arkadaşlar;
winplc7 V4 bulunabilirmi ?

teşekkürler

Peki bu vipa plclerdeki yüklü olan programı yine step7 manager programı ile aynı cpu300 serisi plclerde olduğu gibimi pc ye çekebiliyoruz? yoksa farklı bir yöntemimi var. cevaplar için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri