Vinç için siren bağlantısı

arkadaşım aşagı yukarı sağa sola ileri geri çalışan bir tavan vincini söylüyorum butun kontaktörlerin açıklarından paralel olacak şekilde ( kuru kontak no ) siren hangi volaj ile çalışıyorsa o kontağa voltajını ver çıkışını birleştirdiğin için hangisi çekerse çeksin siren ötecektir....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu çizimdekinden yap sonucu yaz
vkxlg.png

Ne uğraşıyorsunuz, role, diyot, yedek kontak falan... Sonuçta Vinç (kreyn) motorunun veya motorlarının klemens tablosunda veya kontaktör çıkışlarına (motor besleme kablo ucuna) U (veya V, veya W) ile nötr arasına 220 V.AC. bir siren koyun olsun bitsin, Haaa... birden fazla motor mu var..? her motora bir siren koyun. Kısacası kumanda devresine değil, güç devresine siren koyun.

Sn ustam dört tane siren olsa dediğiniz doğru güç veya kumanda farketmez ikiside olur.Fakat bende tek siren var o yüzden dediğiniz yöntem olumsuz.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

arkadaşım aşagı yukarı sağa sola ileri geri çalışan bir tavan vincini söylüyorum butun kontaktörlerin açıklarından paralel olacak şekilde ( kuru kontak no ) siren hangi volaj ile çalışıyorsa o kontağa voltajını ver çıkışını birleştirdiğin için hangisi çekerse çeksin siren ötecektir....

Sn arkadaşım önceki mesajları okumadın sanırım boşta no kontak yok hepsi kullanılıyor.

Ustalarım Böyle bir şey yaptım. Yanlış olmuşsa affola.
NOT: Her bir kontaktörde siren bağlantısı aynen olacaktır.

Telefondan görüntüyü çol iyi göremiyorum gördüğüm kadarı ile sadece bir kont. çekerse siren çalışır diğerlerinde çalışmaz.

Hocam not düşmeyi unutmuşum. Bir tek siren çizdim. diğer kontaktörlere gerek duymadım çizimde. lakin her birinde var siren.

Hocam not düşmeyi unutmuşum. Bir tek siren çizdim. diğer kontaktörlere gerek duymadım çizimde. lakin her birinde var siren.

Hocam ben bir tane kullanacam hangi kont çekerse siren ötsün.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri