vga çıkışından rf sinyali nasıl alınır

arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var
öncelikle bir ev oldupunu belirtiyim 4 çıkışlı bir dvr ımız var bunlara bağlı olan kameraları dvrın vga çıkışından monitörden izleyebiliyoruz bunun dışında evde türksat ve digitürk yayını yapan bir santralimiz var ve 6 adet tv bulunuyor ev sahibi kamera görüntülerini tv lerdende izlemek ister dvr da vga dışında birde bnc çıkışı var next marka ye-805 frekans değiştirici ve güçlendirici takmamı önerdiler ama malesef bnc çıkışından görüntü alamadım acaba vga yı rf ye çevirip santrale bağlayabileceğim bir cihaz var mı yada başka bi öneriniz.

dvr cihazlarında rf çıkışları var diye biliyorum hatta anlattığın şeyi bi apartmanda görmüştüm tüm evler tvlerinin 0. kanalından evin kapısını ve cevresini izleyebiliyorlar

dvr cihazlarında rf çıkışları var diye biliyorum hatta anlattığın şeyi bi apartmanda görmüştüm tüm evler tvlerinin 0. kanalından evin kapısını ve cevresini izleyebiliyorlar

Hiçbir Kayıt Cihazında RF Çıkışı bulunmaz (Plus Bilgi)

arkadaşlar bi konuda yardıma ihtiyacım var
öncelikle bir ev oldupunu belirtiyim 4 çıkışlı bir dvr ımız var bunlara bağlı olan kameraları dvrın vga çıkışından monitörden izleyebiliyoruz bunun dışında evde türksat ve digitürk yayını yapan bir santralimiz var ve 6 adet tv bulunuyor ev sahibi kamera görüntülerini tv lerdende izlemek ister dvr da vga dışında birde bnc çıkışı var next marka ye-805 frekans değiştirici ve güçlendirici takmamı önerdiler ama malesef bnc çıkışından görüntü alamadım acaba vga yı rf ye çevirip santrale bağlayabileceğim bir cihaz var mı yada başka bi öneriniz.

Frekans Değiştirici modülle filan olacak İş Değil O Frekans Değiştirici ancak Dvr Cihazınızın Vga Çıkısını Son Teknoloji Tvlerde Daha net görüntü almanızı saglayan bir Modüldür..

Sizin yapmanız gereken Bir Adet RF Modulatör almanız..
Dvr Cihazın Arkasında Bulunan Video Out çıkısından RF modulatorun Video İn Soketine
Rf Modulatorun RF soketinden Uydu santralınızde Bulunan TERR soketıne baglantı yapmakdır

Tv tarafında ;
Merkezi uydudan gelen uydu Kablosuna combiner veya uydusat prizi takılarak kablo uzerındekı Rf/Sat sinyali Filtrelenır
combiner veya uydusat prizinde bulunan Rf çıkısından Televizyonda bulunan RF girişine (Anten girişine)
Sat yazan Soketinden ise Uydu cihazına baglantı yapılır
Modul üzerindeki Genel Frekans ayarları yapıldıkdan sonra Tv de UHF /VHF/BG/C Modunda Karasal Yayın taratması yapılır ve Kayıt cıhazınındakı Goruntu RF Modul uzerınden Aktarımı gerceklestırılır

Kayıt cihazında görüntüleri spot yaparsanız Süreklı olarak Ekranda Birer Birer Döner bunun yanında RF modulatorunde Frekansı 40 Olarak ayarlanması Daha net goruntu almanına neden olacakdır Kolay gelsın

Merhabalar bizim apartmanda 4 kamereli ahd kayit cihazi var arkasinda video out cikisi yok tur vga cikisi var napmamiz gerekir

Tesekkur ederm peki rf modulatorden cikisi merkzi sistemin terrestarial ucuna verdik merkezi sistemde mevcut olan dairelerimize gelen uydu kablolarinin haricinde ayri bir hat cekmemize gerek varmi yoksa direk gelen kabloyu uydu/sat prizi takilarak uydu uyduya satta tv ye mi baglanir

ÜÇ ÇIKIŞLI analog ve dijital çıkışları olan pirizlerden alacaksın odalardan

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri