1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Vestel Zeta 72 ekran Renk Problemi

Konusu 'Görüntü ve Ses Sistemleri' forumundadır ve sezerx tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. sezerx

sezerx Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşlar, Vestel 72 ekran Zeta Flat tv nin renklerinde problem oluştu. TV nin sağ alt tarafındaki renkler kırmızılaştı, diğer kısımlardaki renkler normal, sağ altta oluşan renk probleminin nedeni ne olabilir acaba:confused:
    Entes
    Entes
  2. altun08

altun08 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    syn sezer bey aynı tv den bende de var.aynı problemi bende yaşıyorum.servisi 3 defa cagırdım tüp degişti ama yine aynı problem devam ediyor.tekrar servis cagıracam.bir bilgi edinirsem sizlerle paylaşırım.
  3. zeybek

zeybek Onursal Üye Onursal Üye

Beğenilen Mesajları:
    599
    Ödül Puanları:
    664
    Meslek:
    Emekli
    Bnede de buna benzer sorun olusmusdu, burdan arkadaslarım yardımcı oldulardı. Ekranın öünde, mıknatıs dolasdırın, ekrana değmeden, sankı bır yerı ovar gibi yapın. BUnu bıraz uzun süre yapın. Servisde cagırsanız, bunu elketrıklı bobinle çözüyorlar.Eski hoperlör mıknatısı vs. olabilir..
  4. fakirullah

fakirullah Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tüpün arka tarafında diagmostik bobini var bu tüpün içerisindeki renklerin eşit dağılımını sağlıyor. bu bobin bozulmuş olabilir ama bir mıknatıs yardımıyla bu renk toplanmasını dağıtabilirsiniz yada dediğim bobin sağlamsa birkaçgün sonra kendisi düzenleyecektir. ama mıknatıslanmış bir metalle yaklaşırsan yaklaştığın yer morarır haberin olsun.
  5. goktasi46

goktasi46 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Selamlar buda çözüm olmazsa PTC'nin (magnet bonini çalıştıran, sizin mıknatısla yaptığınızı tv'yi her çalıştırmada yapan parçanın) parçanın değişmesi gerek...
  6. sezerx

sezerx Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar teşekürler, tv yi fişten çektim bir saat bekledim kendi kendine düzeldi, çok az belli belirsiz bir morluk kaldı sadece:(
: ekran, problemi, renk, vestel, zeta

Sayfayı Paylaş