Vestel Zeta 72 ekran Renk Problemi

sezerx

Üye
Arkadaşlar, Vestel 72 ekran Zeta Flat tv nin renklerinde problem oluştu. TV nin sağ alt tarafındaki renkler kırmızılaştı, diğer kısımlardaki renkler normal, sağ altta oluşan renk probleminin nedeni ne olabilir acaba:confused:

syn sezer bey aynı tv den bende de var.aynı problemi bende yaşıyorum.servisi 3 defa cagırdım tüp degişti ama yine aynı problem devam ediyor.tekrar servis cagıracam.bir bilgi edinirsem sizlerle paylaşırım.

Bnede de buna benzer sorun olusmusdu, burdan arkadaslarım yardımcı oldulardı. Ekranın öünde, mıknatıs dolasdırın, ekrana değmeden, sankı bır yerı ovar gibi yapın. BUnu bıraz uzun süre yapın. Servisde cagırsanız, bunu elketrıklı bobinle çözüyorlar.Eski hoperlör mıknatısı vs. olabilir..

tüpün arka tarafında diagmostik bobini var bu tüpün içerisindeki renklerin eşit dağılımını sağlıyor. bu bobin bozulmuş olabilir ama bir mıknatıs yardımıyla bu renk toplanmasını dağıtabilirsiniz yada dediğim bobin sağlamsa birkaçgün sonra kendisi düzenleyecektir. ama mıknatıslanmış bir metalle yaklaşırsan yaklaştığın yer morarır haberin olsun.

Bnede de buna benzer sorun olusmusdu, burdan arkadaslarım yardımcı oldulardı. Ekranın öünde, mıknatıs dolasdırın, ekrana değmeden, sankı bır yerı ovar gibi yapın. BUnu bıraz uzun süre yapın. Servisde cagırsanız, bunu elketrıklı bobinle çözüyorlar.Eski hoperlör mıknatısı vs. olabilir..

Selamlar buda çözüm olmazsa PTC'nin (magnet bonini çalıştıran, sizin mıknatısla yaptığınızı tv'yi her çalıştırmada yapan parçanın) parçanın değişmesi gerek...

Arkadaşlar teşekürler, tv yi fişten çektim bir saat bekledim kendi kendine düzeldi, çok az belli belirsiz bir morluk kaldı sadece:(

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri