Vestel White Rt 455 hg Soğutmuyor

exclasion

Üye
merhabalar yaklaşık 1 yıl önce kullandığım buzdolabım şu anda soğutmuyor ( herhangi bir darbe olmadı ama taşınma dolayısıyla getirip bırakmıştım ) bugün fişini taktığımda ses geliyor aça soğutma olmuyor ne altta ne de ustte nasıl yaparım tamir edilir muhtemel sorun nedir acaba ?
Teşekkürler kolay gelsin

taşımaya gerenk yok. vestellerin duvarları çok hassastır en ufak çatlak bile duvarı çatlatmış olabilir ve soğutmaz.iyice kontrol et.
tabi motor çalışıyorsa. başka sorun varsa serkan48 işn başını ağrıt.

darbe vs. almadı ev değişti sadece ve yaklaşık 1 yıl kadar kullanılmadı. onun dışında buradan bir beyaz eşya tamircisi getirip baktırdım kompresör ün ucu kapalı borusunu kesti bir de radyatör gibi gelen borulardan ince bir kablo vardı kıvrımlı onu kesti ince olandan yağ cıktı diğerinden de epey bi gaz cıktı ama adam bu çalışmaz dedi gazı bitmiş dedi cıktı gitti. bilmiyorum belki doğru demiştir de o şekilde yapması pek mantıklı gelmedi bana yani yolu yordamı bumudur bu işin bir sorayım dedim ona göre kendim yapmaya çalışacağım

Gelen servis cihazin gazi varsa bile olan gazi atmosfere atmis. Tasima esnasinda kompresorun borularinin cikis tarafina yatirdiysaniz karter yagi evaporatore akmistir. Sizde zaten boruyu kesince yag geldi demistiniz. Yani yanlis tasimis olabilirsiniz.

Ama artik is isten gecmis gelen servis gazi atmis ve kilcali kesmis. Kaynakli islem gormesi gerekiyor. Yani elinizden kaynak yapmak gelmiyorsa sizi kendisine mahkum birakmis. Bence baska bir servise yaptirin.

Gecmis olsun.

kapaklar üste gelicek şekilde taşıma yapıldı sanırım dediğiniz gibi yanlış taşımadan olmuş. o zaman onu bir kaynak yapan yere kesilen yerleri yaptırıp doldurtmak lazım. ilginiz için teşekkürler

Islem basit degil.

1 kompresor sistemden ayrilacak.
2 evaporatore giden yag azotla puskurtulecek
3 kondenserde azotla temizlenecek.
sokulen kompresor icindeki yag bosaltilip yeni yag sarj edilecek.
4 kompresor monte edilip yeni dryer takilacak
5 sistem vakumlanip yeni gaz sarji yapilip calistirilacak

Islem basit degil.

1 kompresor sistemden ayrilacak.
2 evaporatore giden yag azotla puskurtulecek
3 kondenserde azotla temizlenecek.
sokulen kompresor icindeki yag bosaltilip yeni yag sarj edilecek.
4 kompresor monte edilip yeni dryer takilacak
5 sistem vakumlanip yeni gaz sarji yapilip calistirilacak

anladım hocam peki servis ortalama ne kadar masraf söyler değer mi yaptırmaya

Beyaz esya sektoeunde calismiyorum. O yuzden fiyatlar hakkinda bilgim yok malesef. Ama tabiki yaptirmak daha mantikli.

Nasıl oluyor da boruları kesiyor ya anlamadım? Bunların test yöntemi bu şekil de mi? Kesinlikle o adama ekmek kazandırmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri