Vestel Marka Buzdolabım Soğutma Yapmıyor

korhan78

Üye
vestel marka buzdolabım üst kısmı normal olarak calısıyor fakat alt kısmı sogutma yapmıyor sorun nereden kaynaklanabılır ılgılenen arkadaslara tesekkur ederım

dolap nofrostsa ısıtma problemı yada gıder tıkalı olabılır. eger derın dondurucuysa motor yada gaz problem mevcut.

Selamün aleyküm bende beko 9062 no frost var üst soğutuyor alt soğutmuyor üst taraf karlanma yapıyor. ısıtıcılara nasıl ulaşabilirim onları göremedim.teşekkürler en kısa sürede cevap bekliyorum. Allah razı olsun.

ısıtıcılar buzdolabının üst derin dondurucu yerinin tabanındaki evaparatörün arasında yer alıyor ulaşman zor olur birde alt tarafı soğutmuyor demişsin buzdolabıın alt tarafında ufak bi vantilatör var ona bi bak çalışıyormu ondanda olabilir çünkü üst soğutuyor demişsin o zaman soğutma sisteminde birşey yoktur

vestel marka buzdolabım üst kısmı normal olarak calısıyor fakat alt kısmı sogutma yapmıyor sorun nereden kaynaklanabılır ılgılenen arkadaslara tesekkur ederım

eski bir vestel yetkili servisi teknisyeni olarak cihazınız nofrost ise ara bömede tıkanma meydana gelmiş olabilir veya ısıtıcı problemi omakla birlikte alt kısımda bulunan damper termostat arızalı olabilir.

Arkadaşlar bendede aynı sorun oldu.Eğer buz dolabının hiç bir arızası yoksa.Dolap kapağı uzun bir süre açık- aralık kalırsa dolap no frost görevini havanın neminden dolayı yapamayıp buzluk ile alt bölüm arasında don meydana geliyor. çaresi dolabı boşaltıp bir gün ve gece kadar sıcaklık alması sağlanıyor.o zaman buz erirse dolap soğutmağa başlıyor.dolap izoleli olduğundan buz kolay erimiyor uzun süre istiyor.Servisi çağırırsanız 30tl hallediyor. Aman kapısını açık unutmayınız derim .Dolap güzel sadece içleri şeffaf yapıldığından plastikler ağırlığa gelemiyor.kırılıyor.metal raflarla ,değişirse sorun yok.

kitleme yapmıs ısıtıcılar arızalı yada voltajlarda sorun var

Arkadaşım buzdolabının kapağı açık vaziyette 1 gün boyunca fişi çekilmiş vaziyette beklesin. Maksat içindeki buzlanma ve tıkanıklık gitsin. Daha sonra ertesi gün motorun bulunduğu bölümde buharlaştırma kabı olacak. Onun içinde ne var ne yok dolucaktır. Onu boşaltıp tekrardan fişini tak bakalım. Eğer sorunun çözülmediyse diğer arkadaşların da dediği gibi ısıtıcında sorun olabilir. Gaz kaçağı olacağını sanmıyorum.

merhaba arkadaşlar benim buzdolabımda C0:01 arızası veriyor dondurucu kısım yeterince soğuk deyil bazen kendi kendine düzeliyor servis çağırdım ön ekran paneli değişecek anakart değişecek ve dondurucu termostatı değişecek dedi ben de yaptırmadım termostatı kendim değiştirdim 2 hafta güzeldi 1 hafta kadar soğutmadı alt ve üst kısmı şimdi tekrar soğutmaya başladı yardım edebilir misiniz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri